fbpx

Biura powiatowe AR i MR czekają na wnioski

Od dzisiaj  tj. 15 marca w biurach powiatowych Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa  rolnicy mogą składać wnioski o przyznanie płatności za 2017 r.

Tak jak w roku 2016, stosowane są następujące rodzaje płatności bezpośrednich:  jednolita płatność obszarowa, płatność za zazielenienie, płatność dodatkowa,  płatność dla młodych rolników, wsparcie związane z produkcją (płatność do bydła, płatność do krów, płatność do owiec, płatność do kóz, płatność do roślin wysokobiałkowych, płatność do buraków cukrowych, płatność do ziemniaków skrobiowych, płatność do owoców miękkich (przy czym od 2017 r. sektor owoców miękkich obejmuje wyłącznie uprawy truskawek), płatność do pomidorów, płatność do chmielu, płatność do lnu, płatność do konopi włóknistych),płatność niezwiązana do tytoniu (w ramach przejściowego wsparcia krajowego) – informuje Biuro Prasowe AR i MR

Samasz loteria - baner

Ponadto jak podkreśla AR i MR , na jednym formularzu wniosku można ubiegać o przyznanie także płatności obszarowych realizowanych w ramach PROW 2014-2020 (płatności ONW, płatności rolno-środowiskowo-klimatycznej, płatności ekologicznej, premii pielęgnacyjnej i premii zalesieniowej) oraz w ramach PROW 2007-2013 (płatności kontynuacyjnych: rolnośrodowiskowej i na zalesianie).

Rolnicy, którzy w 2015 r. przystąpili do systemu dla małych gospodarstw, otrzymają płatność w ramach tego systemu, zastępującą inne płatności finansowane z budżetu unijnego. Wystąpienie z systemu dla małych gospodarstw jest możliwe w terminie do 30 września br. Nie jest już natomiast możliwe przystąpienie do tego systemu.

Termin składania wniosków o przyznanie płatności za 2017 r. potrwa do 15 maja br. Możliwe jest również złożenie wniosku po tej dacie, nie później jednak niż do dnia 9 czerwca 2017 r., ale spowoduje to sankcje w postaci obniżenia kwoty płatności o 1% za każdy dzień roboczy zwłoki. Podobnie jak w latach ubiegłych, wniosek o przyznanie płatności można złożyć przez Internet za pomocą aplikacji e-Wniosek dostępnej na stronie internetowej ARiMR.

Źródło: MR i RW

Baner Agrosimex Alaska
Baner webinarium konopie
POZ 2024 - baner

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.