fbpx

BASF Polska docenia ambitnych studentów

Prowadzony przez firmę Facebookowy profil chemiatomy (www.facebook.com/chemiatomy) zostanie wzbogacony o kolejne inspirujące informacje i ciekawostki dzięki współpracy z dwoma studentkami Uniwersytetu Wrocławskiego i Politechniki Wrocławskiej, które zostaną jego ambasadorkami. Niedługo do grona ambasadorów chemiatomy dołączą również wybrani studenci dwóch warszawskich uczelni.

Chemiatomy jest profilem edukacyjnym, prowadzonym przez firmę BASF Polska wspólnie z partnerami, poświęconym chemii, który skupia młodych adeptów tej nauki. Daje im szansę poznawania najciekawszych wydarzeń ze świata chemii oraz sprawdzania swojej wiedzy w konkursach chemicznych, w których mogą zdobyć cenne nagrody. Jest on wiarygodnym i przyjaznym dla gimnazjalistów i licealistów źródłem chemicznych informacji i interesujących faktów.

Z pomocą ambasadorek chemiatomy i ich pasji do tej nauki profil zostanie urozmaicony w relacje z wydarzeń z udziałem studenckich kół naukowych oraz autorskie wpisy na tematy związane z chemią i chemicznymi zainteresowaniami ambasadorek. Adrianna Cytryniak, studentka trzeciego roku Wydziału Chemii Uniwersytetu Wrocławskiego i członek koła naukowego chemików „Jeż”, od kilku lat fascynuje się tworzeniem kosmetyków oraz chemią w sztuce, dzięki czemu będzie stałym źródłem wiedzy w tym zakresie, zarażając swoją pasją fanów chemiatomy.

– Pomoc przy tworzeniu profilu Chemiatomy jest szansą do wyjścia poza sztywne ramy programów szkolnych i zaprezentowania, że chemia jest bardzo ciekawą nauką, w której każdy znajdzie coś dla siebie. Oprócz tego, współpraca z BASF jest świetną okazją dla studentów, żeby brać udział w interesujących wydarzeniach i jednocześnie bliżej poznawać wiodącą firmę chemiczną na świecie – dzieli się wrażeniami studentka.

Justyna Mielnik, studentka trzeciego roku Biotechnologii Politechniki Warszawskiej i członek koła naukowego „Allin”, będzie dzieliła się na profilu swoimi spostrzeżeniami nt. chemii w życiu codziennym i ciekawych związków pomiędzy chemią a biologią. Świeże spojrzenie na skomplikowany z pozoru świat chemii pozwoli zainteresować nawet najbardziej sceptycznie nastawionych uczniów, dając im możliwość znalezienia takiego obszaru tej nauki, który rozbudzi ich kreatywność.

Współpraca z Chemiatomy pozwoli mi podzielić się swoją wiedzą z dziedziny biochemii oraz różnych dziedzin chemii. Mam również nadzieję, że dzięki mojemu zaangażowaniu więcej młodych osób przekona się do fascynującego świata tej nauki! – mówi Justyna, przyszła ambasadorka chemiatomy.

W 2015 roku firma BASF z okazji 150-lecia swojego istnienia nawiązała wyjątkową współpracę jubileuszową z wydziałami chemicznymi wiodących uczelni na Dolnym Śląsku – Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Politechniki Wrocławskiej. Podobnie jak BASF, wydziały chemiczne tych uczelni obchodzą w 2015 roku okrągłe rocznice swojego istnienia. W ramach współpracy partnerskiej BASF Polska przez cały rok aktywnie uczestniczy w życiu akademickim, promując chemię wśród studentów. W maju firma wzięła udział w międzynarodowych regatach wioślarskich Odra River Cup, organizowanych przez Politechnikę Wrocławską, a we wrześniu pracownicy zakładu produkcji katalizatorów BASF w Środzie Śląskiej wystąpili z wykładem poświęconym chemii emisji samochodowych w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Nauki – największego wydarzenia popularno-naukowego w Regionie. Współpracę jubileuszową uświetnił również wykład inauguracyjny Andreasa Gietla, Dyrektora Zarządzającego BASF Polska wygłoszony na Wydziale Chemicznym Politechniki Wrocławskiej. Przykłady współpracy można mnożyć – w ciągu roku jubileuszowego firma niejednokrotnie wystąpiła jako partner konferencji naukowych organizowanych przez Uniwersytet Wrocławski i Politechnikę Wrocławską. Podobną współpracę firma realizuje również z wydziałami chemicznymi dwóch uczelni warszawskich – Politechniki Warszawskiej i Uniwersytetu Warszawskiego. W najbliższym czasie grono ambasadorów profilu chemiatomy zostanie rozszerzone również o studentów tych uczelni.

Jako wiodąca firma chemiczna na świecie, BASF od lat dąży do poszerzenia wiedzy o tej nauce wśród uczniów i studentów, zachęcając ich do wyboru ścieżki kariery w dziedzinie chemii.

 

McHale - baner - kwiecień 2024
Axial Syngenta baner
Baner webinarium konopie
POZ 2024 - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA




ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.