50 000 sztuk TC

Płocka fabryka New Holland wyprodukowała kombajn TC 5000 oznaczony numerem seryjnym 50 000. Z tej okazji na terenie fabryki odbyły się spotkania z dealerami, klientami i przedstawicielami prasy rolniczej.

Kombajny TC 5000 produkowane są w Płocku i brazylijskim mieście Kurytyba. Egzemplarz rozpoczynający kolejną partię maszyn, oznaczony numerem 50 001 powstał właśnie w Brazylii. 
To niezwykle ważne osiągnięcie w historii produkcji maszyn żniwnych New Holland i świadectwo zaangażowania wielu pracowników, zarówno z Płocka, jak i Kurytyby, bez których nie byłoby ono możliwe(…). Rodzina TC była zawsze w sercu gamy naszych maszyn żniwnych, a obecna, bogata w zaawansowane technologie generacja kombajnów pozwoli nam nadal spełniać wymagania naszych klientów – powiedział Carlo Lambro, Prezydent Marki New Holland Agriculture.
Aby upamiętnić to ważne wydarzenie, wszystkie nowe kombajny TC 5000 zostaną udekorowane srebrną nalepką z nadrukiem obchodów produkcji 50-tysięcznego kombajnu.
Historia serii TC
Pierwsze kombajny TC wyprodukowano w Centrum Doskonałości Maszyn Żniwnych w 1992 r., w belgijskim Zedelgem. Ówczesny rynek wykazywał zapotrzebowanie na maszynę łączącą w sobie prostotę i wydajność. Już rok później, w 1993 r., firma rozpoczęła produkcję kombajnów w brazylijskiej Kurtybie, gdzie do chwili obecnej wyprodukowano ponad 30 000 tych maszyn. W 1998 r. europejskie centrum produkcji kombajnów zostało przeniesione z Zedelgem do Płocka, gdzie produkuje się obecnie kombajny TC najnowszej generacji.
Seria TC od zawsze wyróżniała się rozwiązaniami technicznymi, które podnosiły wydajność produkcyjną tych maszyn. Spośród kluczowych osiągnięć technologicznych wymienić można wprowadzenie w 1993 r. samopoziomującego kosza sitowego. Umożliwił on znaczące zwiększenie wydajności czyszczenia pośród kombajnów tej serii. Wersja Hillside, którą wprowadzono w 1995 r., oferuje skuteczne działanie kombajnu na stokach o nachyleniu poprzecznym i wzdłużnym, umożliwiając zbiory nawet w najbardziej ekstremalnych warunkach. 
Zwiększający wydajność młócenia separator rotacyjny po raz pierwszy wprowadzono do maszyn w 1996 r., a nowa, podnosząca komfort operatora kabina doczekała się odsłony w 2008 r. Rok 2012 stał się zapowiedzią wprowadzenia zwiększającej wydajność technologii SCR ECOBlue™, dzięki której maszyny mogą spełniać wymogi normy Tier 4A. 
Pięć wytrząsaczy
Najnowsza generacja TC5000 została opracowana jako produkt dla gospodarstw średniej wielkości, specjalizujących się w uprawach roli oraz hodowli inwentarza żywego na dużą skalę, a także usługodawców.
Seria jest wyposażona w liczne rozwiązania, charakteryzujące się najwyższą jakością i wydajnością roboczą. Kombajn posiada zaprojektowaną od podstaw kabinę Harvest Suite™ Comfort. 
Technologia Opti-Fan™ pozwala przeciwdziałać skutkom grawitacji na system czyszczący, dzięki czemu straty są mniejsze, a dostarczane ziarno czystsze. 
System SmartSieve™ nadaje się idealnie do pracy na pofałdowanym terenie. System automatycznie zmienia kąt wyrzutu ziarna na sito i kompensuje nachylenia boczne, a jego działanie może przyczynić się do zwiększenia wydajności czyszczenia nawet o 30%. Technologia Dual Chop™ zapewnia niezwykle drobne rozdrabnianie resztek pożniwnych i idealnie nadaje się jako maszyna w łańcuchy upraw zerowych i uproszczonych.
Daniel Alankiewicz 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności