fbpx

Ukraina: nowym ministrem rolnictwa człowiek z zarzutami prokuratorskimi

Gabinet Ministrów Ukrainy dokonał zmiany na stanowisku ministra rolnictwa. Po dymisji Mykoły Solskiego pełniącym obowiązki ministra jest od dziś dotychczasowy wiceminister Taras Wysocki.

O decyzji poinformowano w jednym zdaniu na Telegramie. Taras Mikołajowicz Wysocki jest od 2021 r. pierwszym wiceministrem polityki rolnej i żywności Ukrainy, a wcześniej był wiceministrem gospodarki. Zanim zaczął obejmować urzędy państwowe, pracował na stanowisku dyrektora generalnego Ukraińskiej Konfederacji Agrarnej.

Samasz loteria - baner

Na Wysockim ciążą zarzuty korupcyjne – prokuratura oskarża go o zdefraudowanie 62 mln hrywien podczas zakupów żywności dla Ukrainy w pierwszym okresie wojny.

To jednak nic w porównaniu z jego byłym szefem – Mykoła Solski został uznany winnym zorganizowania grupy przestępczej, która fałszując dokumenty dokonywała wywłaszczenia kombatantów z gruntów państwowych o wartości 291 mln UAH i usiłowała dokonać wywłaszczenia gruntów o wartości kolejnych 190 mln UAH.

Pozostaje mieć nadzieję, że zarzuty ciążące na Tarasie Wysockim są jedynie elementem jakiejś rozgrywki na poziomie władz państwowych Ukrainy, i dalsze negocjacje polskiego Ministerstwa Rolnictwa z Ministerstwem Polityki Rolnej Ukrainy nie będą obciążone grzechem korupcji i podejrzeniem tymczasowości wszystkich ustaleń. Wysocki “przejął pałeczkę” po swoim szefie, ale jeśli Wysocki odejdzie, nowy minister może wszystkie ustalenia podważyć. Bo że tak się dzieje, wiemy z własnego podwórka.

SDF baner ciągnik
Baner Syngenta
Baner webinarium konopie
POZ 2024 - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.