fbpx

Znamy propozycję stawek płatności za ekoschematy

Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi przedstawił projekt rozporządzenia w sprawie stawek płatności w ramach schematów na rzecz klimatu i środowiska za 2023 r. Dokument został opublikowany na stronie Rządowego Centrum Legislacyjnego.

Rozporządzenie określa stawki płatności w ramach schematów na rzecz klimatu i środowiska, obejmujące płatności do: obszarów z roślinami miododajnymi; rolnictwa węglowego i zarządzania składnikami odżywczymi; integrowanej produkcji roślin; biologicznej ochrony upraw; retencjonowania wody na trwałych użytkach zielonych.

Stawka płatności do obszarów z roślinami miododajnymi wynosi 1 240,76 zł na hektar powierzchni obszaru zatwierdzonego do tej płatności.

Stawka płatności do rolnictwa węglowego i zarządzania składnikami odżywczymi wynosi 103,56 zł za jeden punkt przyznany za realizację danej praktyki służącej zwiększeniu sekwestracji węgla w glebie i poprawie zarządzania składnikami odżywczymi na obszarze zatwierdzonym do tej płatności.

Stawka płatności do integrowanej produkcji roślin wynosi 1 346,40 zł na hektar powierzchni obszaru zatwierdzonego do tej płatności.

Stawka płatności do biologicznej ochrony upraw wynosi 414,29 zł na hektar powierzchni obszaru zatwierdzonego do tej płatności.

Stawka płatności do retencjonowania wody na trwałych użytkach zielonych wynosi 291,05 zł na hektar powierzchni obszaru zatwierdzonego do tej płatności.

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.

×KZPRiRB podcasty - baner