fbpx

Zmiany w sieci dealerskiej Fendt i Valtra

Z dniem 30 września 2023 AGCO Sp. z o.o. oraz firmy Przedsiębiorstwo Romanowski i Agroma Sp. z o.o. będące Autoryzowanymi Partnerami Handlowymi marek Fendt, Valtra podjęły decyzję o zakończeniu współpracy. 

Do końca września 2023 obie firmy pozostaną pełnoprawnymi Partnerami Handlowi AGCO, zachowując wszelkie prawa i obowiązki wynikające z umów dystrybucyjnych. Równolegle na dotychczasowym obszarze działania wspomnianych firm, działalność rozpoczynają Dealerzy Agrotechnik, Chempest i Agravis Technik Polska.

Samasz loteria - baner

 Firma Agrotechnik – Autoryzowany Partner Handlowy marek Fendt, Valtra rozszerzy teren działania o obszar centralnej części województwa warmińsko – mazurskiego. Obecnie powyższe terytorium obsługiwane jest przez Przedsiębiorstwo Romanowski.

Teren obsługiwany przez firmę Agroma Gorzów zostanie podzielony pomiędzy Partnerów Handlowych: firmę  Agravis Technik Polska Sp. z o.o. oraz firmę Chempest S.A. Dealerzy obejmą nowe terytorium działania na obszarach województw: firma Agravis Technik Polska Sp. z o.o. zwiększy swoje terytorium o województwo lubuskie oraz województwo dolnośląskie, z wyłączeniem terenów przypisanych do Dealera Chempest (tj. południowo wschodnia część powiatów Dolnego Śląska).

Zmiany w sieci dealerskiej Fendt, Valtra pozwolą  lepiej reagować na potrzeby klienta i umożliwią silniejsze wsparcie regionów sprzedażowych  dla omawianych wyżej województw.

Każdy z wyżej wymienionych Partnerów Handlowych AGCO planuje dodatkowe inwestycje na nowych terenach działania. Firma Agrotechnik w kolejnym roku rozpocznie inwestycję związaną z budową nowego oddziału w Mrągowie, a Agravis Technik Polska przewiduje otwarcie  nowego oddziału w powiecie gorzowskim lub  jego okolicach. Dealer Chempest również zamierza rozwijać swoją firmę, zainwestuje w nowy oddział na dodatkowym terytorium.

źródło: AGCO

Baner Agrosimex Alaska
Baner webinarium konopie
POZ 2024 - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.