Złote jabłka rozdane

5 lutego w Hotelu The Westin Warsaw w Warszawie miało miejsce uroczyste rozstrzygnięcie XXII edycji konkursu ,,Rolnik Farmer Roku’’ organizowanego Stowarzyszenie Polski Klub Rolnik Farmer Roku.

W podsumowanie konkursu uczestniczył Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Krzysztof Jurgiel, który w towarzystwie Waldemara Humięckiego, prezesa Agencji Nieruchomości Rolnych oraz Barbary Fedyszak – Radziejowskiej , doradcy Prezydenta RP ds. rolnictwa wręczał laureatom nagrody.

To już XXII edycja Ogólnopolskiego Konkursu ,,Rolnik Farmer Roku’’. Jesteście Państwo kolejną grupą najlepszych rolników, którzy mogą być śmiało stawiani za wzór do naśladowania. Reprezentujecie grupę zawodową, która pomimo wielu różnych przeciwności dba o nasze bezpieczeństwo żywnościowe. Dziękuję za Wasz trud i wysiłek. Sprawy rolnictwa i gospodarki żywnościowej, poprawa warunków konkurencji i możliwości rozwojowych są dla mnie priorytetem – mówił Minister Krzysztof Jurgiel.

Celem Konkursu jest promowanie nowoczesnego rolnictwa i tych producentów rolnych, którzy dzięki pomysłowości, inicjatywie i rozumnemu działaniu potrafią dostosować swój warsztat pracy do zmieniającego się rynku i nowych realiów, szczególnie po przystąpieniu naszego kraju do UE.  Podstawowym kryterium oceny kandydatów w poszczególnych kategoriach była efektywność gospodarowania mierzona wydajnością i uzyskiwanymi dochodami.  

Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach otrzymali przede wszystkim tytuł ,,Rolnik – Farmer Roku’’ i prawo używania tytułu i logo konkursu w swoich materiałach promocyjno – reklamowych, statuetkę ,,Złotego jabłka’’, pamiątkowe dyplomy  i prawo członkostwa w Stowarzyszeniu Polski Klub Rolnik – Farmer Roku.

Laureatami XXII edycji Ogólnopolskiego Konkursu i zdobywcami tytułu ROLNIK-FARMER ROKU zostali:
 

  • w kategorii: gospodarstwa rodzinne – produkcja roślinna – Małgorzata i Jacek Bródka (województwo zachodniopomorskie)
  • w kategorii: gospodarstwa rodzinne – produkcja zwierzęca – Maria i Szczepan Będzikowscy (województwo mazowieckie)
  • w kategorii: gospodarstwa rodzinne – produkcja zwierzęca – Jean Martin i Michał Popiel   (województwo świętokrzyskie)
  • w kategorii: gospodarstwa agroturystyczne – Władysława Gil i Wiktor Urbańczyk (województwo dolnośląskie) 
  • w kategorii: gospodarstwa o alternatywnych źródłach dochodu – Teresa, Grzegorz, Dominik i Patryk Wójciccy (województwo świętokrzyskie)
  • w kategorii: sadownictwo – Alina i Wojciech Klimkiewicz (województwo kujawsko – pomorskie)
  • w kategorii: warzywnictwo – Alicja i Krzysztof Spychalscy ( województwo kujawsko – pomorskie)
  • w kategorii: działy specjalne produkcji rolnej – Teresa i Jan Drabina (województwo wielkopolskie)
  • w kategorii: przedsiębiorstwa rolnicze – Paweł Blicharski (województwo dolnośląskie)
  • w kategorii: grupy producenckie – Ryszard Szczukowski, Grzegorz Sowa, Sławomir Smoliński, Ziarn – Pol Sp. z o.o. (województwo pomorskie)

Obi oba