fbpx
Strona głównaTechnikaAktualnościZielone Agro Show 2022 za nami. Relacja z pokazów maszyn

Zielone Agro Show 2022 za nami. Relacja z pokazów maszyn [video]

21-22 maja br., po raz piąty w Ułężu i po raz dziewiętnasty w historii, obyła się wystawa maszyn rolniczych Zielone Agro Show. Organizatorem wystawy jest Polska Izba Gospodarcza Maszyn i Urządzeń Rolniczych. To największe w kraju wydarzenie przeznaczone przede wszystkim dla rolników uprawiających rośliny zielonkowe, hodowców bydła i producentów mleka.

Za nami kolejna edycja Zielonego Agro Show i czas na podsumowanie tej imprezy. Ostatnie edycja wystawy odbyła się w 2019 roku, dwa lata przerwy to dużo, dlatego przygotowania nie były wolne od obaw czy firmy zechcą zaprezentować się na wystawie, a rolnicy, tak jak w poprzednich edycjach, tłumnie przyjadą, aby zapoznać się z ofertami prezentowanych firm. Liczyliśmy, że tak jak w przypadku wrześniowego Agro Show wszystko wróci do normy i po czasie pandemii zarówno firmy jaki i rolnicy z radością wrócą do standardowych form kontaktu. Dziś możemy powiedzieć, że nie były to oczekiwania na wyrost. Dopisała frekwencja i po stronie odwiedzających, i po stronie wystawców.

– Ponownie potwierdza się to, że organizacja wystawy Zielone Agro Show w Ułężu to dobra decyzja. Mimo dwóch lat przerwy widzimy, że jest ona bardzo dobrze odbierana przez rolników oraz przedsiębiorców działających w branży rolnej na tym terenie. Przed imprezą włożyliśmy dużo starań aby przypomnieć rolnikom o wystawie i przekonać ich, by ponownie ją odwiedzili. Nasze staranie nie poszły na marne. Tym bardziej to cieszy, że pogoda nas w tym roku nie rozpieszczała. Silny wiatr w sobotę utrudniał przeprowadzenie wystawy, ale mimo tych trudnych warunków, wszystkie zaplanowane punkty programu, w tym oczywiście pokazy maszyn na polach, odbyły się zgodnie z planem – mówi Michał Spaczyński, wiceprezes Polskiej Izby Gospodarczej Maszyn i Urządzeń Rolniczych.

W tegorocznej edycji wystawy wzięło blisko 140 firm, w pokazach zaprezentowały się 42 zestawy maszyn. Tak jak w poprzednich latach pokazy podzielone były na dwie części. W pierwszej z nich prezentowały się kosiarki, przetrząsacze, zgrabiarki oraz agregat do użytków zielonych, w drugiej: prasy, praso-owijarki, owijarki, przyczepy zbierające, przyczepa objętościowa, sieczkarnia. Dodatkowo w sobotę prezentowane były myjki ciśnieniowe z przeznaczeniem do mycia i czyszczenia maszyn. Wg naszych szacunków frekwencja na wystawie była porównywalna z rokiem 2019. Tradycyjnie już na tym terenie, ale w tym roku jeszcze ze względu na pogodę, dopisała szczególnie w niedzielę, kiedy to na wystawie były tłumy rolników.

Jako organizatorzy cieszymy się, że po raz kolejny odbiorcy docenili pomysł i ideę otwartej platformy, na której spotykają się dwie strony rolniczego rynku: klienci, czyli rolnicy i firmy, które są dostawcami maszyn, urządzeń, środków i technologii potrzebnych w prowadzeniu nowoczesnych gospodarstw rolnych. Doceniamy znaczenie cyfryzacji we współczesnych świecie i możliwości oraz perspektywy jakie ona otwiera, ale jednocześnie namawiamy rolników i producentów do bezpośrednich spotkań i rozmów. Stworzyliśmy im do tego warunki i mamy satysfakcję, że z tego gremialnie skorzystali. Oprócz stoisk wystawców, po raz pierwszy na wystawie można było zobaczyć prezentacje jałówek, którą prezentowaliśmy wspólnie z Polską Federacją Hodowców Bydła i Producentów Mleka. W specjalnie przygotowanych boksach zaprezentowano pokaz pielęgnacji jałówek – przygotowanie do wystawy oraz ocenę typu i budowy jałówek rasy PHF. Ponadto Federacja na swoim stoisku prezentowała badanie składu pasz.

Patronat honorowy tegoroczną imprezą sprawował minister rolnictwa i rozwoju wsi. Impreza czynna była w godzinach 9-17. Wstęp na wystawę był wolny.

Źródło: Polska Izba Gospodarcza Maszyn i Urządzeń Rolniczych

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.