fbpx
Strona głównaCenyRynek zbóz i oleistychZełenski: Praca z sąsiadami może być konstruktywna. I Ukraina robi wszystko, aby...

Zełenski: Praca z sąsiadami może być konstruktywna. I Ukraina robi wszystko, aby to osiągnąć

Jak informuje serwis AgroPolit, prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski wczoraj wieczorem wygłosił przemówienie, w którym stwierdził, że nie może się doczekać konstruktywnej współpracy z krajami, które zdecydowały się ograniczyć eksport zboża z Ukrainy.

Zełenski zaapelował o ostudzenie emocji z kwestii eksportu ukraińskich zbóż (choć prezydentowi tych emocji ostatnimi czasy odmówić nie można, red.). W kwestii, która od jakiegoś czasu jest punktem zapalnym w relacjach pomiędzy Polską a Ukrainą.

Ukraiński prezydent podziękował państwom, które “nie pozwoliły na łamanie zasad handlowych Unii Europejskiej i Układu Stowarzyszeniowego” oraz wyraził nadzieję na porozumienie na wzór tego, które osiągnięto z Rumunią i Bułgarią.

– Po pierwsze Komisja Europejska poparła system wzajemnego monitorowania eksportu zbóż. Drugim jest stopniowe usuwanie emocji z tego tematu. Praca z sąsiadami może i powinna być konstruktywna. I Ukraina robi wszystko, aby to osiągnąć – powiedział Wołodymyr Zełenski.

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.