fbpx

Zakończyło się spotkanie premiera z rolnikami. Protest będzie kontynuowany

Konkrety nie padły – tak można podsumować spotkanie premiera z przedstawicielami organizacji rolniczych. Wracają oni do protestów, choć nastroje nie są jednoznacznie pesymistyczne.

– Czy dojdzie do jakiegokolwiek porozumienia? Zobaczymy. Pan premier powiedział, że między 5 a 7 [marca] będą kolejne tury spotkań. Zobaczymy, każdy z nas miał możliwość wypowiedzenia się, to dobrze. Teraz nie można powiedzieć, że pan premier czegoś nie wie, bo teraz wszystkie informacje zostały powtórzone plus nowe, o których do tej pory nie wiedział, np. o przejściu granicznym w Barwinku, informacji było bardzo dużo. Jako przedstawiciele rolników, ja jestem osobiście usatysfakcjonowany, że premier się spotkał z nami, że znalazł dla nas czas […] cztery godziny. Czym się to spotkanie skończy, zobaczymy. Czekamy na konkrety, bo jeszcze tych konkretów nie ma – mówił po spotkaniu z premierem Szczepan Wójcik z Instytutu Gospodarki Rolnej.

– [Premier] nie pozostawił złudzeń, nie ma wątpliwości, że nie ma szans, żeby go [Zielony Ład] obalić, natomiast są pewne możliwości odnośnie granic, odnośnie negocjacji z sojusznikami. To jest w pewnym sensie zrozumiałe, natomiast też nas należy zrozumieć, że polskie rolnictwo jest w dramatycznej sytuacji dzisiaj. Liczymy na konkrety. […]. Moim zdaniem nie dojdzie do zamknięcia granic, ale to moje subiektywne odczucie. Pomimo pewnych zapewnień, że będziemy w tym kierunku zmierzali. Gdyby miały być zamknięte granice, już by do tego doszło – dodał oraz wskazał, że protest rolników będzie kontynuowany oraz że premier Tusk nie odwodził działaczy pomysłu kontynuowania protestów.

– Padło wiele konkretów, pan premier wysłuchał od przedstawicieli tych oddolnych protestów wszystkie argumentacje jakie tylko mogły wypaść z każdej i to z granicy  i z granicy wschodniej jak również z granicy południowej, ale również zadeklarował pracę nad tym, żeby te rozwiązania nas zadowoliły. To było pierwsze spotkanie, następne ma się odbyć w ciągu kilku dni, najpóźniej 7 [marca]. Są deklaracje ze strony pana premiera, że musi powziąć kroki dotyczące granicy jak również Zielonego Ładu. To nie jest takie proste, wytłumaczył nam bardzo szczegółowo, jakie mogą być konsekwencje z tytułu zamknięcia granicy jak również jakie są konsekwencje z tytułu Zielonego Ładu […]. Bardzo konstruktywna rozmowa, dla mnie to światło w tunelu, żeby zażegnać to co się dzieje w tej chwili- mówił Andrzej Sobociński.

Główne postulaty, jakie przedstawili dziś premierowi rolnicy to m.in. ochrona produkcji zwierzęcej, kwestie związane z Zielonym Ładem (m.in. ugorowanie) oraz ochrona rynku przed napływem towarów z państw trzecich.

McHale - baner - kwiecień 2024
Axial Syngenta baner
Baner webinarium konopie
POZ 2024 - baner

3 KOMENTARZE

 1. Czy oni głowy pogubili na polach? Rozmawiać z takim KŁAMCĄ?! Kto na niego głosował na na te cztery zakłamane partie? Trzeba było wejść do sejmu i tam rozmawiać!
  To WASZA wina polacy bo przed urnami nie głosowaliście na małe partie tylko te u władzy [w pełni zakłamane i skorumpowane] .
  BTW – tak zwany “efekt cieplarniany” to bujda! I z Równania Clapejrona[prawo gazu] i z Atmosferycznej Transmisji CO2 podgrzewa atmosferę tylko o *0.06°C!*
  O2:
  318.2 K = 45.13 °C x 21% = 9.47 °C
  N2:
  278.5 K = 5.35 °C x 78% = 4.17 °C
  Ar: (40)
  397.85 k = 124.7°C x 0.9% = 1.12 °C
  SUM: 14.76 °C
  CO2:
  437.6 K = 164.48 °C x 0.04% = 0.06 °C
  SUMA: 14.82°C
  I z tego znalazłem ilość pary wodnej w atmosferze:
  179.03 K = -94.11 °C x 0.19% = 0.17 °C [ilość H2O 1.9% dla 15°C]
  14.82°C + 0.17 °C = 14.99 °C
  Nie bójcie żaby! Rozwalić ten zgniły ład! Uwolnić CO2!

 2. Z wypowiedzi premiera wynika tylko tyle że nałożymy embargo na produkty białoruskie i rosyjskie.Tagże podwyżki mocznika soli potasowej będą pewne.

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.