Wysoka wydajność poprzez system omłotu APS

System omłotu APS TUCANO 560 marki CLAAS wyróżnia się wysoką przepustowością i niezmiennie wysoką mocą. Decydującą zaletą systemu jest to, że przepływ materiału już przed bębnem młócącym przyspiesza z 3 m/s do 20 m/s. Wyjątkowo wysokie prędkości powodują duże siły odśrodkowe, które umożliwiają optymalne oddzielanie ziarna podczas omłotu. Ponadto gwarantowany jest równomierny i szybki przepływ materiału, także w trudnych warunkach.

Delikatna obróbka słomy

Wyjątkową zaletą w stosunku do systemów z wytrząsaczami jest połączenie systemu omłotu APS z wysokowydajnym oddzielaniem ziarna ROTO PLUS. Duży pojedynczy rotor oddzielania ziarna ROTO PLUS o średnicy 570 mm już przy niskich obrotach osiąga wysokie siły odśrodkowe, które umożliwiają wyjątkowo wydajne oddzielanie ziarna. Ponadto system omłotu APS i oddzielanie ziarna ROTO PLUS przy APS HYBRID SYSTEM można ustawiać bezstopniowo niezależnie od siebie. W ten sposób operator w zależności od warunków atmosferycznych, pory dnia i ilości materiału może dokonać optymalnych ustawień dla jakości słomy i oddzielania ziarna. Wykorzystując powyższe mechanizmy zaleca się niskie obroty rotora, aby delikatnie przetwarzać suchą, łamliwą słomę.

Podczas wykonywania prac wieczorem, w przypadku zielonych lub wilgotnych od rosy łanów, można wybrać wysokie obroty w celu zapewnienia wymaganej maksymalnej wydajności oddzielania.

Niewielkie wymiary przy wysokiej wydajności

Dużą zaletą nowego TUCANO 560 są niewielkie wymiary przy jednocześnie wysokiej wydajności. Oprócz skutecznego i oszczędnego APS HYBRID SYSTEM dba o to również seryjnie montowany silnik Mercedes Benz o mocy 313 KM. W ten sposób nowy model łączy moc urządzenia o 6 wytrząsaczach z gabarytami kombajnu o 5 wytrząsaczach. Ogumienie o szerokości 800 mm nie przekracza szerokości transportu wynoszącej 3,50 m tak więc maszyna nie powoduje żadnych ograniczeń podczas przejazdów drogami. Wszystko to sprawia, że TUCANO 560 jest wyjątkowo interesujący dla większych gospodarstw z polową produkcją roślinną i przedsiębiorców, którzy potrzebują wysokiej wydajności. Ulepszone czyszczenie ziarna dla wszystkich modeli TUCANO.

Aby zapewnić optymalne czyszczenie ziarna, TUCANO 560 tak jak wszystkie modele swojej serii pracuje z nowo ukształtowanym sitem dolnym, które oprócz tego ma bardziej płaski kąt drgań. Dzięki temu ziarna łatwiej spadają przez sito dolne i a ilość zgonin jest mniejsza, mimo mniejszych otworów w sicie dolnym. Otrzymujemy dzięki temu czystsze ziarno a ustawienie procesu czyszczenia dla operatora staje się łatwiejsze.

O 50% większa wydajność układu przenoszenia ziarna i wzmocniony napęd ślimaka umożliwiają większe natężenie przepływu. Jest to szczególnie ważne przy zbiorze kukurydzy na ziarno. Zmodyfikowane czyszczenie ziarna i wzmocniony ślimak są montowane seryjnie przy wszystkich nowych modelach. Aby dalej zwiększać wydajność, przy modelach 450 i 570 o 1.000 litrów zwiększono zbiornik na ziarno, który teraz mieści łącznie 10.000 litrów.

Źródło: CLASS