Weekend pełen regionalnych smakołyków

Już w najbliższy weekend tj. 22 – 24 kwietnia Centrum Targowo–Kongresowe MT Polska w Warszawie za sprawą V edycji Targów Regionalia zamieni się w pełen regionalnych smakołyków plac targowy. Na zwiedzających czekać będą regionalne przysmaki z Polski i zagranicy, liczne degustacje, ciekawe prezentacje na temat tradycyjnej żywności oraz konkursy z nagrodami. W ofercie wystawców znajdą się również naturalne kosmetyki, ekologiczne środki czystości oraz wyroby rzemiosła artystycznego i ludowego. Wstęp na targi jest bezpłatny.

 
Z roku na rok Targi Regionalia spotykają się z coraz większą sympatią warszawiaków i mieszkańców Mazowsza, coraz liczniej są również odwiedzane przez przedstawicieli branży spożywczej. – Przepis na sukces, jakim jest pierwszy okrągły jubileusz Regionaliów, to smak i jakość prezentowanej oferty –Nasi wystawcy podążają za zapotrzebowaniem rynku, a ich oferta wpisuje się w modny dziś trend zdrowego odżywiania – mówi Bartosz Sosnowski, wiceprezes zarządu Międzynarodowych Targów Polska. 
 
Na Targach Regionalia zaprezentowana zostanie żywność tradycyjna, regionalna i ekologiczna. Oprócz regionalnych wyrobów z Polski odwiedzający skosztują specjałów z Argentyny, Australii, Austrii, Grecji, Kanady, Maroka, Turcji, Uzbekistanu, Wielkiej Brytanii i Włoch. 
 
Jak informują organizatorzy wśród szerokiego wyboru tradycyjnych wędlin, ryb, wyrobów piekarskich i mleczarskich, regionalnych trunków, naturalnie tłoczonych soków, kawy, herbaty czy miodów znajdą się prawdziwe perełki kulinarne.  Na targach będzie można znaleźć też naturalne kosmetyki, ekologiczne środki czystości oraz wyroby rzemieślnicze. Nie zabraknie także ręcznie robionej biżuterii oraz naturalnych tekstyliów.
 
Targi Produktów Tradycyjnych i Ekologicznych Regionalia odbędą się w dniach 22-24 kwietnia 2016 w Centrum Targowo-Kongresowym MT Polska w Warszawie przy ul. Marsa 56c. Wstęp na targi jest bezpłatny. Wydarzenie będzie otwarte piątek w godz. 10.00-17.00, w sobotę 10.00-18.00 i w niedzielę 10.00-16.00.