Ważne dla producentów świń. Nowe wymagania bioasekuracji od 1 listopada

fot. mw

Przypominamy producentom trzody chlewnej, że w gospodarstwach, które chcą przemieszczać świnie poza strefy ASF, w których zostały wyprodukowane i zatrudniają minimum jedną osobę z zewnątrz do 31 października 2021 roku trzeba spełnić nowe wymagania bioasekuracji.

Według nowych przepisów konieczne  jest  zbudowanie ogrodzenia chroniącego pomieszczenia, w których trzymane są świnie oraz budynki, w których przechowywana jest pasza i ściółka. Jak podaje Krajowy Związek Pracodawców Producentów  Trzody chlewnej  ściana budynków z odpowiednio zabezpieczonymi otworami okiennymi nie otwieranymi z zewnątrz drzwiami może stanowić częściowe ogrodzenie.

Od 1 listopada br. wymagane jest  posiadanie Planu Bezpieczeństwa  Biologicznego (PBB) zawierającego  wszelkie niezbędne informacje mające na celu monitorowanie oraz ograniczanie ryzyka wniknięcia choroby do stada niezależnie od charakteru prowadzonej produkcji. Plan Bezpieczeństwa Biologicznego  powinien być przygotowany w taki sposób, aby był on czytelny zarówno dla pracowników i osób związanych z obsługą fermy, jak również dla osób postronnych.

Zatwierdzony przez Powiatowego Lekarza Weterynarii PBB, uwzględniający profil gospodarstwa podział gospodarstwa na strefę czystą i brudną.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności