fbpx

ASF nabiera rozpędu

W powiecie makowskim w woj. mazowieckim oraz powiecie parczewskim w woj. lubelskim stwierdzono dwa nowe ogniska ASF u świń. Tym samym w roku 2023 odnotowano już 12 ognisk tej choroby.  

Główny Lekarz Weterynarii w komunikacie z 12 lipca poinformował o wyznaczeniu 11 i 12 ogniska afrykańskiego pomoru świń w Polsce. Ognisko ASF nr 2023/11 (ognisko pierwotne) wyznaczono 07 lipca 2023 r. w gospodarstwie położonym w miejscowości Stary Podoś, gmina Płoniawy-Bramura, powiat makowski w województwie mazowieckim; w gospodarstwie tym utrzymywano łącznie 38 świń, 

Samasz loteria - baner

Ognisko ASF nr 2023/12 (ognisko pierwotne) wyznaczono 11 lipca 2023 r. w gospodarstwie położonym w miejscowości Cichostów Kolonia, gmina Milanów, powiat parczewski w województwie lubelskim. Gospodarstwo utrzymywało 8 świń.  

Inspekcja Weterynaryjna przypomina, że w gospodarstwach, w których wykryto ogniska ASF, wdrażane są wszystkie środki związane z likwidacją choroby, w tym m.in. zabicie i utylizacja świń, oczyszczanie i dezynfekcja, wyznaczanie obszarów zapowietrzonego i zagrożonego. 

SDF baner ciągnik
Baner Syngenta
Baner webinarium konopie
POZ 2024 - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.