V Ogólnopolski Konkurs na Budowę Ludowych Instrumentów Muzycznych

Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu we współpracy z Fundacją „Cepelia” Polska Sztuka i Rękodzieło oraz Stowarzyszeniem Twórców Ludowych organizuje V edycję Ogólnopolskiego Konkursu na Budowę Ludowych Instrumentów Muzycznych.

Udział w konkursie mogą zgłosić twórcy z terenu całego kraju, którzy trudnią się wyrobem ludowych instrumentów muzycznych. Do oceny konkursowej można przedstawiać zarówno tradycyjne instrumenty ludowe używane do czasów współczesnych, jak i te, które wyszły już z użycia, a znane są wytwórcy z własnej praktyki lub z zachowanego wzorca. Pracą konkursową mogą być instrumenty i narzędzia muzyczne używane do celów muzycznych, a także obrzędowych i innych. Istnieje również możliwość, aby zgłaszać prace, których twórcy zdecydowali się na stosowanie innowacji, np. zmodyfikowanych form lub współcześnie dostępnych materiałów – informują organizatorzy.

Prace konkursowe należy dostarczać do muzeum  do 28 września 2016 roku.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w pierwszej połowie października. Nagrody ufundowane prze Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu oraz Fundację „Cepelia” Polska Sztuka i Rękodzieło w Warszawie zostaną wręczone laureatom konkursu  podczas otwarcia wystawy pokonkursowej w grudniu 2016 roku w siedzibie muzeum.

Źródło: Muzeum Instrumentów Ludowych