fbpx
Strona głównaWiadomościUnijne obserwatorium rynku mięsa

Unijne obserwatorium rynku mięsa

Copa i Cogeca zadowolone są z utworzenia przez Komisję Europejską nowego unijnego obserwatorium rynku mięsa, które będzie dostarczać rolnikom aktualnych informacji, co z kolei pozwoli im na antycypowanie działań na wypadek ewentualnego kryzysu.

Stworzenie nowego obserwatorium było zapowiedziane już w marcowym pakiecie unijnej pomocy. My już wcześniej wielokrotnie mówiliśmy o konieczności jego powołania. Stworzona zostanie platforma, na której będzie mogła odbywać się wymiana informacji na temat sytuacji rynkowej i trendów, w którą będą mogły angażować się wszystkie zainteresowane podmioty. Aby przedsięwzięcie przyniosło spodziewane efekty, koniecznym jest posiadanie aktualnych i przejrzystych informacji rynkowych z całego łańcucha dostaw, zarówno na poziomie unijnym jak i światowym. Dzięki temu możliwe będzie podjęcie szybkich działań już na etapie pierwszych informacji kryzysowych. Dane pochodzące z Obserwatorium będą mogły być wykorzystywane przez nasze grupy robocze oraz grupy dialogu obywatelskiego i będą obrazować sytuację rynkową oraz działania podejmowane w obszarze polityki – mówi Pekka Pesonen, sekretarz generalny Copa–Cogeca.

Copa-Cogeca zachęcają Komisję do rozszerzenia działań tego Obserwatorium, tak aby zbierało ono również informacje na temat mięsa owczego i koziego, a także drobiu oraz jajek, dzięki czemu zwiększy się przejrzystość w obszarze całego łańcucha dostaw oraz czytelniejsze będą informacje na temat obowiązujących na nim cen.

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.