Święto branży spożywczej w Poznaniu

W Poznaniu trwają już przygotowania do kolejnej edycji Targów Polagra Food – największej nie tylko w Polsce, ale i w Europie Środkowo-Wschodniej wystawy prezentującej osiągnięcia branży spożywczej.

Tegoroczna ekspozycja , której premiera zaplanowana za niecałe cztery miesiące zajmie ponownie 3 pawilony o łącznej powierzchni ponad 10 tys. mkw. Obecnie sprzedano już 75% zaplanowanej na ten rok powierzchni wystawienniczej.

Polagra Food co roku przyciąga liczne grono zwiedzających, kusząc doskonale znanymi markami produktów spożywczych, żywnością innowacyjną pod względem składu czy smaku, egzotycznymi smakami z całego świata. Nie inaczej będzie w tym roku.

Prym będą wiodły oczywiście krajowa branża mleczarska i przetwórstwa mięsnego. Te dwa sektory co roku są reprezentowane przez liczne grono firm – liderów rynkowych, których produkty są doskonale znane z półek sklepowych. Szykuje się również interesująca ekspozycja ze strony firm przetwórstwa owocowo-warzywnego. Nie zabraknie także słodyczy, przekąsek, herbat, napojów i alkoholi.  Z pewnością kusząca w szczególności dla polskich dystrybutorów będzie ta część ekspozycji, na której zaprezentowana zostanie żywność spoza Polski.

Międzynarodowe Tragi Wyrobów Spożywczych Polagra Food w tym roku odbędą się w dn. 26-29 września. Towarzyszyć im będą Międzynarodowe Targi Gastronomiczne Polagra Gastro oraz Międzynarodowe Targi Technologii Spożywczych Polagra Tech, a cały blok Polagra rozpoczną dwa dni wcześniej targi wyrobów tradycyjnych i certyfikowanych Smaki Regionów.