Sprzedaż ziemi rolnej na Ukrainie na razie bez pośpiechu

Od momentu uruchomienia rynku obrotu ziemią na Ukrainie, czyli od 1 lipca zarejestrowano nieco ponad 600 transakcji na łącznej powierzchni 700 hektarów.

Z informacji portalu edialog.media wynika, że wg. prognoz ukraińskiego ministerstwa rolnictwa i żywności nie będzie ekscytacji sprzedażą ziemi rolnej. Będą zawierane umowy ale nie będzie ich wiele. W ciągu dwóch tygodni zawarto nieco ponad 600 transakcji obejmujących około 700 hektarów. Według stanu na dzień 9 lipca przeprowadzono raptem 322 transakcje.

Ministerstwo odradza Ukraińcom sprzedaż ziemi, gdyż jak zauważa ziemia i produkcja rolna są bardzo opłacalnym rodzajem działalności rolniczej. Dodatkowo z każdym rokiem wartość ziemi będzie rosła.

Podaje się tutaj przykład Polski, gdzie cena wynosi dziś około 11 tys. euro za hektar i w ciągu 15 lat wartość wzrosła ponad 10-krotnie. Oznacza to, że kapitalizacja ziemi wzrośnie.

Ministerstwo radzi Ukraińcom, którzy są właścicielami ziemi, uporządkować dokumenty. Konieczne jest przeprowadzenie prac w zakresie rejestracji katastralnej gdyż wiele osób na Ukrainie nadal nie ma nawet dokumentów na posiadaną ziemię.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności