fbpx
Strona głównaSensacjeSpłonęło 60 hektarów zboża, 5 ha lasu i ciągnik. Wielki pożar w...

Spłonęło 60 hektarów zboża, 5 ha lasu i ciągnik. Wielki pożar w okolicach Zbąszynia

Około 30 strażackich zastępów z pięciu powiatów walczyło 31 lipca z ogromnym pożarem upraw, do którego doszło na pograniczu województwa lubuskiego i Wielkopolski.

Alarm został wszczęty około godziny 18, gdy zauważono kłęby dymu unoszące się nad okolicami Zbąszynia. Zgłoszenie dotyczyło lasu, wezwani na pomoc strażacy z Nowego Tomyśla i okolic na miejscu stwierdzili jednak, że pożar rozprzestrzenia się także na pola ze zbożem. Na miejsce ściągano więc kolejne siły strażackie, w tym Grupę Operacyjną Komendy Wojewódzkiej PSP w Poznaniu, a także samolot Antonov An-2 SP-ALZ z Lasów Państwowych.

Jak podaje serwis nowytomysl.naszemiasto.pl, według wstępnych szacunków pożar strawił 60 hektarów pól ze zbożem, około 5 hektarów lasu, a także jeden z traktorów, którym próbowano oborać pole, by zapobiec rozprzestrzenianiu się ognia. Straty spowodowane pożarem będą bardzo duże, obecnie trwa ich szacowanie.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.