fbpx

Spłonęło 60 hektarów zboża, 5 ha lasu i ciągnik. Wielki pożar w okolicach Zbąszynia

Około 30 strażackich zastępów z pięciu powiatów walczyło 31 lipca z ogromnym pożarem upraw, do którego doszło na pograniczu województwa lubuskiego i Wielkopolski.

Alarm został wszczęty około godziny 18, gdy zauważono kłęby dymu unoszące się nad okolicami Zbąszynia. Zgłoszenie dotyczyło lasu, wezwani na pomoc strażacy z Nowego Tomyśla i okolic na miejscu stwierdzili jednak, że pożar rozprzestrzenia się także na pola ze zbożem. Na miejsce ściągano więc kolejne siły strażackie, w tym Grupę Operacyjną Komendy Wojewódzkiej PSP w Poznaniu, a także samolot Antonov An-2 SP-ALZ z Lasów Państwowych.

Jak podaje serwis nowytomysl.naszemiasto.pl, według wstępnych szacunków pożar strawił 60 hektarów pól ze zbożem, około 5 hektarów lasu, a także jeden z traktorów, którym próbowano oborać pole, by zapobiec rozprzestrzenianiu się ognia. Straty spowodowane pożarem będą bardzo duże, obecnie trwa ich szacowanie.

McHale - baner - kwiecień 2024
Axial Syngenta baner
Baner webinarium konopie
POZ 2024 - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.