fbpx
Strona głównaTechnikaAktualnościSiewniki Özdöken w bardzo atrakcyjnych cenach (video)

Siewniki Özdöken w bardzo atrakcyjnych cenach (video)

Targi Agro Show to zawsze miejsce ciekawych premier i nie inaczej było w tym roku, gdyż na stoisku firmy AB Group będącej głównym importerem marki Özdöken na Polskę mogliśmy zobaczyć dwie ciekawe siewnikowe premiery.

Tureckie siewniki Özdöken są coraz bardziej znane w naszym kraju już nie tylko za sprawą siewników punktowych do kukurydzy, ale również rzędowych siewników do siewu zbóż. Dwa takie najnowsze modele mogliśmy w tym roku zobaczyć właśnie w Bednarach.

Pierwszą najświeższą nowością, którą firma AB Group zaprezentowała był siewnik nadbudowany na redlicy jednotalerzowej z kółkiem dociskającym o szerokościach roboczych 3, 3,5 i 4 m. Maszyna wyposażona jest w zbiornik na nasiona o pojemności 590 l, a po dołożeniu nadstawek można zwiększyć pojemność do 950 l, dzięki precyzyjnej przekładni możemy wysiewać nasiona już od 0,7 kg/ha.

Siewnik został sprzęgnięty z broną aktywną wyposażoną w 30 rotorów ( przy szerokości roboczej 3 m), która jest skonstruowana w taki sposób aby podczas pracy nie zakleszczały się między rotorami kamienie, jakie mogą się znaleźć na polu. Do poprawnej pracy taki zestaw potrzebuje ciągnika o mocy minimum 180 KM gdyż masa takiego zestawu wynosi 2,5 t, a jego cena wynosi 89 tys. zł netto.

Drugą siewnikową nowością prezentowaną podczas tegorocznych targów był natomiast siewnik Özdöken Pertum, który został wyposażony w możliwość jednoczesnego wysiewu nasion i nawozu. Model z dzieloną skrzynią zasypową posiada zbiornik na nawóz o pojemności 475 l i część na nasiona o identycznej pojemności.

W maszynie zastosowano dwie przekładnie do napędzania aparatów wysiewających, jedną do nawozu a drugą do nasion i podobnie jak w modelu nadbudowanym można wysiewać nasiona nawet od 0,7 kg na hektar. Bogato wyposażony siewnik kosztuje w tym przypadku 51 tys. zł netto.

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.