fbpx
Strona głównaTechnikaAktualnościSolus 1047 SX - wszystko co najlepsze w technologii siewu Horscha (video)

Solus 1047 SX – wszystko co najlepsze w technologii siewu Horscha (video)

Firma Horsch zaprezentowała na tegorocznych targach Agritechnica swój nowy siewnik, którym łączy lata pracy związane z technologią wysiewu punktowego. To, jak mówi nam Paweł Baurycza, koncept zawierający unikalne i sprawdzone już technologie wysiewu w jednej maszynie. Pozwala ona na precyzyjne odkładanie nasion w bruździe z zachowaniem bardzo wysokiej prędkości pracy siewnika. 

Horsch Solus to multisiewnik pozwalający na wysiew wielu kultur roślin: zbóż, rzepaku, kukurydzy czy też buraków. Szerokość robocza tej maszyny to aż 10 metrów i umieszczone jest na niej 47 sekcji wysiewających. Same elementy wysiewające pochodzą ze znanego i cenionego przez użytkowników siewnika Horsch Maestro SX, co czyni ten koncept niemal już sprawdzonym w działaniu.

Jak nas informuje firma, przedstawiony na wystawie siewnik Solus 1047 SX, choć jest w fazie testów polowych, wzbudza niemałe zainteresowanie zwiedzających.

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.