fbpx
Strona głównaWiadomościRozpoczyna się sezon afrykańskiego pomoru świń

Rozpoczyna się sezon afrykańskiego pomoru świń

Główny lekarz weterynarii wydał komunikat o stwierdzeniu drugiego w tym roku ogniska afrykańskiego pomoru świń. Chorobę stwierdzono w gospodarstwie utrzymującym 3373 świń położonym w miejscowości Gnuszyn w Wielkopolsce.

Sezon wzmożonych zachorowań na afrykański pomór świń rozpoczyna się w czerwcu i kończy w październiku. Dlatego szczególnie w tym okresie ważne jest przestrzeganie zasad bioasekuracji. Jak informuje Krajowy Związek Pracodawców Producentów Trzody Chlewnej, szczególnie niebezpieczne w kontekście przenoszenia wirusa są dziki żerujące na polach. Z tego powodu nietrudno o przywiezienie wirusa z pola do gospodarstwa na kołach ciągnika lub w paszy.

Równie groźne są padłe zwierzęta; wirus jest w stanie przetrwać bowiem w padlinie nawet pół roku. Informacje na temat zasad bioasekuracji można znaleźć m.in na stronie KZP-PTCH.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.