fbpx
Strona głównaWiadomościRozpoczyna się sezon afrykańskiego pomoru świń

Rozpoczyna się sezon afrykańskiego pomoru świń

Główny lekarz weterynarii wydał komunikat o stwierdzeniu drugiego w tym roku ogniska afrykańskiego pomoru świń. Chorobę stwierdzono w gospodarstwie utrzymującym 3373 świń położonym w miejscowości Gnuszyn w Wielkopolsce.

Sezon wzmożonych zachorowań na afrykański pomór świń rozpoczyna się w czerwcu i kończy w październiku. Dlatego szczególnie w tym okresie ważne jest przestrzeganie zasad bioasekuracji. Jak informuje Krajowy Związek Pracodawców Producentów Trzody Chlewnej, szczególnie niebezpieczne w kontekście przenoszenia wirusa są dziki żerujące na polach. Z tego powodu nietrudno o przywiezienie wirusa z pola do gospodarstwa na kołach ciągnika lub w paszy.

Równie groźne są padłe zwierzęta; wirus jest w stanie przetrwać bowiem w padlinie nawet pół roku. Informacje na temat zasad bioasekuracji można znaleźć m.in na stronie KZP-PTCH.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.