fbpx

Rolnicy z Europy Środkowo-Wschodniej protestują dziś wspólnie

Dziś na drogi wyjechali wspólnie rolnicy z Republiki Czeskiej, Słowacji, Węgier, Polski, Litwy, Łotwy i Bułgarii, aby sprzeciwić się ograniczeniom w produkcji rolnej oraz wywrzeć nacisk na unieważnienie umowy liberalizującej handel z Ukrainą i uproszczenie zasad Wspólnej Polityki Rolnej.

Rolnicy z wymienionych krajów mają spotkać się na granicach ze swoimi “sąsiadami”. Centrum dzisiejszej akcji ma być granica czesko-słowacka, gdzie przemówienia mają wygłosić przedstawiciele Czeskiej i Węgierskiej Izby Rolniczej oraz Słowackiej Izby Rolniczo-Spożywczej.

– Fakt, że dzisiaj rolnicy protestują w całej Unii Europejskiej, jest wyraźnym dowodem na to, że należy koniecznie zająć się redefinicją warunków Wspólnej Polityki Rolnej – czytamy we wspólnym oświadczeniu organizatorów.

– Należy nałożyć podatek importowy na ukraińską produkcję na czas trwania konfliktu wojennego w formie zwrotnej kaucji, która będzie zwracana handlowcom, gdy towary zostaną wysłane poza rynki europejskie – czytamy dalej.

Rolnicy chcą także uproszczeń i zniesienia norm GAEC 6,7 i 8 dotyczących m.in. ugorowania i płodozmianu.

McHale - baner - kwiecień 2024
Syngenta baner Treso
POZ 2024 - baner

1 KOMENTARZ

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.

×KZPRiRB podcasty - baner