fbpx
Strona głównaTechnikaAktualnościRama Steketee od Lemkena możliwa do zastosowania z każdym pielnikiem

Rama Steketee od Lemkena możliwa do zastosowania z każdym pielnikiem

Firma Lemken do której należy marka Steketee rozszerzyła zakres zastosowań ramy Steketee EC –Steer do współpracy z sekcjami pielącymi od innych producentów.

Jak mówią przedstawiciele firmy równoległa rama Steketee EC-Steer zamienia niesterowane maszyny do pielenia popularnych producentów w narzędzia z joystickiem, a nawet sterowaniem kamerą. Jest to prosta opcja dla rolników, którzy chcą unowocześnić swoją istniejącą technologię pielenia lub przełączać się między systemami.

Zawieszona trzypunktowo rama sterująca umożliwia płynne i precyzyjne sterowanie podczas pracy z otwartymi stabilizatorami cięgieł dolnych ciągnika, ponieważ żadne ruchy boczne nie są przenoszone między ciągnikiem a ramą sterującą. Kierowcy sterują maszyną ze swojego fotela za pomocą joysticka lub systemu sterowania kamerą IC-Light. Sterowanie kamerą umożliwia maszynie rozróżnianie roślin uprawnych i chwastów na podstawie różnych odcieni zieleni lub spektrum kolorów RGB. Dzięki temu maszyna może pracować automatycznie z dokładnością do dwóch centymetrów od rośliny.

Równoległa rama skrętna jest dostępna jako integralna część standardowych maszyn Steketee lub jako samodzielna jednostka, którą można wykorzystać do modernizacji innych maszyn do pielenia. Występuje w dwóch wersjach:

  • EC-Steer 7 nadaje się do pielenia maszyn o masie do 2500 kg i szerokości roboczej do sześciu metrów. Kamerę można ustawić centralnie na ramie, aby pokryć wyjątkowo duże pole widzenia.
  • EC-Steer 9 ze wzmocnioną konstrukcją ramy jest odpowiedni dla większych maszyn opielających o szerokości roboczej do dziewięciu metrów i wadze do 4000 kg.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.