fbpx

Prawie jak Ferguson. Ciągnik 110 KM za 154 tys. złotych [video]

Podczas tegorocznej wystawy Agro Show 2022 naszą uwagę zwrócił ciągnik do złudzenia przypominający ciągnik Massey’a Fergusona z lat 80. Ów ciągnik to turecki Hattat 398.

Hattat 398 jest ciągnikiem licencyjnym, to też nie starano się, aby odróżniał się wizualnie od leciwych już Fergusonów. Niemal identyczna jest przede wszystkim jego maska. Różni się przede wszystkim kabiną, która w tureckim ciągniku jest bardziej zaokrąglona.

Zobacz także:

Przyczepy i maszyny rolnicze od wojska

Ciągnik wyposażony jest w 4-cylindrowy 110-konny ciągnik Perkinsa. Przekładnia oferuje 12 przełożeń do przodu i 4 do tyłu. WOM oferuje 2 prędkości: 540 i 1000 obr./min. Czterosłupkowa kabina wyposażona jest w klimatyzację.

Ponadto ciągnik wyposażono w 4 wyjścia hydrauliczne z tyłu i podnośnik o udźwigu 4000 kg.

Ciągnik dostępny jest praktycznie od ręki, a jego cena to 156 tys. zł netto.

Zobacz także:

Dziesiątki ursusów na ulicach Warszawy na 100 lat traktora ursus [galeria]

McHale - baner - kwiecień 2024
Axial Syngenta baner
Baner webinarium konopie
POZ 2024 - baner

5 KOMENTARZE

  1. Z ciebie raki rolnik jak ze mnie kosmonauta….od kiedy to rolnik nie broni interesów rolnik tylko fabryk traktorów! Czyim jesteś dilerem masz honor to się przyznaj…..Unia sid broni przepisami bo Turcy i chińczycy by dawno wykończyły ich fabryki….bylem na targach ceny kosmos

    • Interesem polskiego rolnika jest to by mógł kupować we własnym kraju mającym duży potencjał do produkcji rolnej ciągniki produkcji krajowej do których będzie mógł kupić części nawet za 30-40 lat jak w przypadku oryginalnego URSUSA a nie liczyć na łaskę importera.
      Bez uczciwego rynku nie da się odtworzyć krajowej produkcji. MTZ BELARUS z silnikami Staege 0 i Satage 1 straciły prawo wprowadzania do obrotu w 2009r. Ten Hattat spełnia normę , która obowiązywała dla tej kategorii mocy do końca 2013r. Polscy producenci ciągników zmuszeni przestrzegać przepisów prawa przegrali z nieuczciwą konkurencją chociaż też mogli produkować taniej jeśli nie wymagano by od nich norm emisyjnych. Musisz zrozumieć , że w interesie Nas wszystkich jest równość wobec prawa i zasady gry fer play inaczej nikt nie będzie Nas szanował. Już to pisałem ale może uważasz, że korzystnym dla rolnika było by wpuszczenie taniej rosyjskiej pszenicy z Rosji nie spełniających norm i bez badań fitosanitarnych? Wszak że rolnicy mogli by kupować taniej chleb, hodowcy drobiu tańszą paszę i presja na inflacje może by zmalała? Co Ty na to?

  2. Szkoda tylko, że nielegalnie wprowadzony do obrotu wbrew zakazowi art.70g ust.1 prawa drogowego i jego rejestracja podlega unieważnieniu. Nie posiada świadectwa zgodności WE i posiadać nie może bo nie spełnia norm emisyjnych. Patrz wyrok WSA w Szczecinie z 23 czerwca 2022r sygnatura II SA/Sz 295/22 (zamieszczony z uzasadnieniem na stronie orzeczeń sądowych CBOSA NSA)

      • Nie można używać w swoim obejściu czy zmienić motoru. Podlegają wycofaniu z użytkowania i obszaru UE bo zostały wprowadzone na obszar UE bez wymaganej ważnej homologacji.

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA




ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.