fbpx
Strona głównaSensacjePożar w zakładach mięsnych, 40 strażaków w akcji

Pożar w zakładach mięsnych, 40 strażaków w akcji

Jedenaście strażackich zastępów gasiło pożar, do którego doszło na terenie zakładów mięsnych w świętokrzyskim Pijanowie.

Zdarzenie miało miejsce 15 marca przed południem. Ogień pojawił nad częścią produkcyjną zakładu, a kiedy pierwsze jednostki przybyły na miejsce, pożar widoczny był już na konstrukcji dachu oraz nad sąsiadującą częścią biurową. Na szczęście wszyscy pracownicy opuścili zagrożone obiekty przed przybyciem pomocy, a z części administracyjnej ratownicy wynieśli dokumentację oraz sprzęt elektroniczny (komputery, drukarki).

– Aby dotrzeć do źródła pożaru konieczne było zdjęcie poszycia dachu na znacznej powierzchni obiektu objętego pożarem. Spalone elementy wyniesiono z poddasza i przelewano wodą.

W pomieszczeniu, nad którym doszło do pożaru znajdowała się instalacja do termicznej obróbki wędlin, z której dym odprowadzany był przewodem na zewnątrz obiektu. Jako przyczynę pożaru przyjęto nieszczelność tego przewodu – informuje st. kpt. Mariusz Czapelski KP PSP w Końskich.

Działania prowadziło łącznie 11 zastępów i 40 strażaków, a działania trwały ponad 6 godzin.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.