fbpx
Strona głównaSensacjePożar suszarni na Opolszczyźnie, spłonęło 400 kg chmielu

Pożar suszarni na Opolszczyźnie, spłonęło 400 kg chmielu

Straty rzędu 60 tys. zł ponieśli w wyniku pożaru właściciele suszarni chmielu w miejscowości Kępa Gostecka w województwie opolskim.

Ogień objął budynek 26 września około godziny 17:00, prawdopodobną przyczyną pożaru było zwarcie instalacji elektrycznej.

– Gdy dotarliśmy na miejsce, zastaliśmy pożar budynku w części dachowej, w miejscu zamocowania silnika windy – informuje, cytowany przez serwis opole.24wspolnota.pl oficer dyżurny Państwowej Straży Pożarnej w Opolu Lubelskim.

W wyniku pożaru spłonęło około 400 kg chmielu, stalowe konstrukcje szuflady i sit oraz nadpalona została konstrukcja dachu. Straty szacuje się na 60 tys. zł. Strażakom udało się  uratować mienie o wartości 150 tys. zł.

Akcja gaśnicza trwała ponad 3 godziny. Brały w niej udział trzy zastępy państwowej straży pożarnej, a także ochotnicy z Braciejowic i Głodna

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.