Pożar stadniny koni i mini zoo pod Puckiem. Właściciel poświęcił się dla zwierząt

Pożar stadniny pod Puckiem
Strażacy z Pucka i okolic gasili w nocy z 14 na 15 marca rozległy pożar gospodarskich zabudowań w pomorskiej miejscowości Dębogórze Wybudowanie (gmina Kosakowo).

Pożar wybuchł w obiektach mieszczących między innymi stadninę koni oraz mini zoo. Gdy strażacy przybyli na miejsce, ogniem ogniem objęte były już dwa budynki o powierzchni blisko 200 m2.
Pożar wybuchł w obiektach mieszczących między innymi stadninę koni oraz mini zoo
Właściciel co prawda wyprowadził ze stajni wszystkie konie, doznając przy tym poważnych poparzeń, na terenie posesji wciąż jednak przebywało wiele gatunków zwierząt takich jak lamy, króliki, owce, świnie, gęsi i inne ptaki.
Działania pierwszych jednostek polegały na udzieleniu pomocy przedmedycznej poszkodowanemu i ograniczeniu rozprzestrzenienia się pożaru
Działania pierwszych jednostek polegały na udzieleniu pomocy przedmedycznej poszkodowanemu i ograniczeniu rozprzestrzenienia się pożaru. Sprawnie prowadzone działania przez strażaków, którzy jako pierwsi przybyli na miejsce oraz szybko przybywające kolejne jednostki spowodowały, że pożar strawił tylko część obiektów. Wszystkie zwierzęta udało się uratować. Pomimo strat w budynkach, akcja to duży sukces – informują strażacy z Komendy Powiatowej PSP w Pucku.
Pożar strawił tylko część budynków, a wszystkie zwierzęta udało się uratować
W akcji udział brało łącznie osiem strażackich zastępów.
Paweł Palica
Foto: KP PSP Puck

4 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności