fbpx

Pola Klasy S Kukurydza w Winnej Górze

Spotkanie w ramach Pól Klasy S Kukurydza było okazją do zapoznania się z tegoroczną ofertą kukurydzy firmy Syngenta, w tym z wieloma nowościami, a także zaleceniami dotyczącymi ochrony kukurydzy. Na nadchodzący sezon oprócz znanych i cenionych odmian, firma proponuje także nowe odmiany kukurydzy.  

Kukurydza na kiszonkę, ziarno

Wśród odmian na kiszonkę Syngenta na spotkaniu polowym w Winnej Górze rekomendowała: SY Amfora, SY Feronia i SY Nomad. Odmiany te charakteryzują się wysoką zawartością skrobi i odpowiednio wysokimi wskaźnikami strawności.

Samasz loteria - baner

Syngenta także ma kilka propozycji odmian na ziarno o różnej wczesności. Zaprezentowaną i polecaną na spotkaniu w Winnej Górze jako odmiana wczesna była SY Calo, jako średnio wczesna SY Marimba. Obie odznaczają się dobrą zdrowotnością, nie są podatne na wyleganie, szybko oddają wodę. Odmiana SY Calo toleruje wczesne siewy i gleby wolniej nagrzewające się wiosną, natomiast dla SY Marimba bardziej odpowiednie do uprawy są gleby szybciej nagrzewające się. Z odmian późniejszych do intensywnej i średnio intensywnej produkcji Syngenta rekomenduje SY Torino.

Odmiany uniwersalne

Zainteresowaniem rolników cieszyły się odmiany SY Fermin, SY Collosseum, SY Invictus. Dwie pierwsze firma poleca uprawiać z przeznaczeniem na kiszonkę, biogaz, a SY Invictus sprawdzi się w uprawie na ziarno.  Jak wskazywali specjaliści z firmy odmiana SY Fermin charakteryzuje się wysoką strawnością włókna, całych roślin oraz bardzo wysoką zawartością skrobi. Odmiana SY Collosseum sprawdzi się na różnych stanowiskach, tworzy wysokie rośliny, z dużą masą liści. Z kolei SY Invictus z powodzeniem nadaje się na różne typy gleb, także na stanowiska wolniej nagrzewające się wiosną.

Firma zaprezentowała także nowości. SA06699 – wczesną odmianę z przeznaczeniem na kiszonkę o wysokich parametrach jakościowych, tj. zawartości energii i strawności. Syngenta zwiększa portfolio odmian o ziarnie typu dent i przedstawiła dwie nowości – średniopóźne odmiany SE2319 i SB2359.

Nowe programy Syngenty

MaxiMaize – program, z którym Syngenta wystartowała wiosną tego roku. Są to specjalnie wyselekcjonowane trzy topowe odmiany kukurydzy, które tworzą gotową mieszankę. Gwarantują maksymalny plon, jakość oraz stabilność plonowania i pochodzą z grupy Powercell, czyli programu hodowli odmian o bardzo wysokiej zawartości energii oraz strawności. Wybrane odmiany znajdują w jednym worku do siewu.

AgriClime to nowy program firmy Syngenta dla producentów rolnych, którzy chcą otoczyć swoje uprawy szczególną ochroną nawet w niesprzyjających warunkach atmosferycznych. Jest wsparciem bez dodatkowych kosztów, umożliwiającym monitorowanie pogody. W przypadku wystąpienia określonych niekorzystnych warunków możliwe jest uzyskanie rabatu i tym samym odzyskanie części kosztów poniesionych na materiał siewny. AgriClime to innowacja na polskim rynku umożliwiająca inwestycję w wyższe plony, niezależnie od warunków pogodowych.

Seed Selector to narzędzie służące do tworzenia spersonalizowanych rekomendacji dotyczących ziarna kukurydzy. Pomaga dokonać wyboru właściwych odmian dla każdego pola, a także skonstruować indywidualny plan siewu kukurydzy. Na podstawie rekomendacji opartych na ponad 220 000 pomiarów z 11 000 pól doświadczalnych narzędzie dokonuje dogłębnej analizy sytuacji na polach tak, aby wydobyć maksymalny potencjał z uprawianych odmian.

W 2021 roku w Syngenta zaprasza na Pola Klasy S Kukurydza do trzech lokalizacji. Pierwsze spotkanie miało miejsce 18. września w Czarnocinie w województwie łódzkim, drugie 23. września w Winnej Górze w województwie wielkopolskim, trzecie 14. października w Polwicy w województwie dolnośląskim.

 

Dekalb Bayer - baner
Baner Agrosimex Alaska
Baner webinarium konopie
POZ 2024 - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.