Płonęła słoma, strażacy zarządzili ewakuację bydła

Strażacy walczyli z pożarem przez kilka godzin

Pożar dużego budynku gospodarczego gasili 4 maja strażacy strażacy z podlaskiej gminy Mońki. Na pomoc wezwani zostali nieco po północy, później miało się okazać, że z ogniem walczyli praktycznie do rana. Pożarem objęty był duży budynek na terenie gospodarstwa rolnego w miejscowości Kołodzież.

– Po przybyciu na miejsce zdarzenia okazało się, że pożarem objęta jest składowana słoma, a pobliskie zabudowania są zagrożone ogniem. Działania polegały na wypuszczeniu i ewakuowaniu bydła znajdującego się w budynku, na ugaszeniu pożaru za pomocą kilku linii gaśniczych, na obronie budynku znajdującego się obok i na rozbiórce konstrukcji dachu. W dalszej części akcji podjęto decyzję o przewalaniu słomy i następnie przystąpiono do dokładnego jej przelania – informują druhowie z OSP w Knyszynie.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia okazało się, że pożarem objęta jest składowana słoma, a pobliskie zabudowania są zagrożone ogniem

W akcji gaśniczej uczestniczyły zastępy strażackie z miejscowości Mońki, Knyszyn, Trzcianne, Chojnowo, Goniądz, Downary, Zastocze, Sikory, a także policja i pogotowie energetyczne.

Paweł Palica

Foto: OSP Knyszyn

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności