fbpx
Strona głównaSensacjePlądrował stawy rybne, wszystko nagrały kamery

Plądrował stawy rybne, wszystko nagrały kamery

Kryminalni z dolnośląskiego Jawora zatrzymali sprawcę włamania na teren firmy zajmującej się hodowlą ryb.

O tym, że padł ofiarą złodzieja, powiadomił policję właściciel hodowli. Wyjaśniał, że nieznany sprawca, pod osłoną nocy przecinając siatkę ogrodzeniową, włamał się na teren jego posesji, a następnie przy użyciu podbieraka wyłowił z basenu około 150 pstrągów. Wizerunek przestępcy oraz moment kradzieży został nagrany na monitoringu.

Jak się okazało amator cudzych ryb zaatakował drugi raz. Kilka dni od zgłoszenia, mężczyzna w ten sam sposób wszedł na teren ośrodka i w nielegalny sposób wyłowił kolejne 150 pstrągów. Tym razem jednak długo nie nacieszył się zdobyczą.

Zgromadzone przez śledczych dowody skutkowały ustaleniem podejrzewanego o te występki mężczyzny. Jaworscy kryminalni wykorzystując tę wiedzę zatrzymali 35-letniego mieszkańca powiatu świdnickiego. W jego mieszkaniu znaleźli wodery i podbierak, przy pomocy których dokonał on obu przestępstw. Mężczyzna przyznał się do ich popełnienia, tłumacząc swój występek chęcią dorobienia.

Teraz amator cudzych ryb odpowie przed sądem za swoje czyny. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.