fbpx
Strona głównaTechnikaNowy rozsiewacz od Kvernelanda

Nowy rozsiewacz od Kvernelanda

Norweski producent wprowadza do oferty nowy rozsiewacz Exacta CL EW wyposażany w zbiorniki nawozowe o pojemności od 1100 do 2000 kg. Maszyna oferuje kilka ciekawych funkcji, w tym także przydatnych do pracy na pochyłościach.

Rozsiewacz nawozów Kverneland jest w standardzie kompatybilny z systemem ISOBUS a szerokość robocza wynosi od 10 do 28 metrów. Ten model rozsiewacza jest wyposażony w system ważący z unikalnym czujnikiem referencyjnym dla automatycznej kalibracji przepływu nawozu, szczególnie w ekstremalnych warunkach, takich jak nierówne lub górzyste tereny.

Rozsiewacz Exacta CL EW jest wyposażony w jeden 10-tonowy czujnik wagowy, co w połączeniu z czujnikiem referencyjnym, który automatycznie koryguje pomiary pod kątem nachyleń lub wstrząsów, zapewnia precyzyjne dawkowanie nawozu. System ważenia z automatyczną kalibracją porównuje rzeczywisty przepływ nawozu z przewidywanym przepływem i automatycznie dostosowuje jego dozowanie w przypadku wystąpienia odchyleń.

Ta funkcja zapobiega przedawkowaniu oraz wysiewowi zbyt małej dawki, co ma zagwarantować lepszą jakość plonu i oszczędności nawozu. Istnieje również możliwość aplikacji nawozu ze zmiennym dawkowaniem niezależnie dla lewej i prawej strony, dzięki czemu można zastosować dwie dawki nawozu w tym samym przejeździe.

W celu maksymalizacji wydajności i zmniejszenia kosztów produkcji rolnej, dla rozsiewacza Exacta CL EW istnieje możliwość zakupu oprogramowania podstawowej kontroli sekcji, gdzie liczba sekcji zostanie zwiększona z 2 szerokich (prawa i lewa), do maksymalnie 8 o szerokości nie mniejszej niż 4 metry.

Ten model rozsiewacza z wagą jest wyposażony w pojedynczy siłownik elektryczny na każdym z dysków, który reguluje dawkę zapewniając optymalne dostarczenie składników pokarmowych roślinom. Podstawowa Kontrola Sekcji w rozsiewaczu Exacta CL EW reguluje system dozujący w oparciu o sygnał GPS, aby zoptymalizować rozkład nawozu poprzez unikanie niedostatecznego lub nadmiernego pokrycia.

Źródło: Kverneland

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.