fbpx
Strona głównaFirmy i produktyNowości od BASF na sezon 2023

Nowości od BASF na sezon 2023

BASF Polska przedstawiło nowości w segmencie ochrony roślin na ten sezon, podczas pierwszego w tym sezonie spotkania z przedstawicielami mediów rolniczych w Centrum Kompetencji BASF w Pamiątkowie, w woj. wielkopolskim. Co zatem nowego w ofercie?

Po pierwsze – BeneFito

Główną korzyścią dla polskich rolników w 2023 będzie uruchomienie w kwietniu tego roku nowej odsłony programu lojalnościowego BeneFito, nie bez powodu nazywanego „Programem korzyści” – mówił Rafał Maras, kierownik ds. zarządzania kampaniami Agricultural Solutions BASF Polska.

Założeniami BeneFito jest:

  • elastyczność: połączenie programu rabatowego i punktowego, w którym rolnik sam decyduje czy zyskuje rabaty, karty upominkowe czy inne atrakcyjne nagrody,
  • otwartość: program obejmie wszystkie uprawy, czyli zboża, rzepak, kukurydzę, burak cukrowy, słonecznik, rośliny bobowate, owoce i warzywa. Będzie dostępny dla każdego producenta rolnego, bez względu na wielkość gospodarstwa,
  • innowacyjność: uruchomiona zostanie nowa przyjazna platforma rejestracyjna. Wszystkie zakupy i promocje będą naliczane automatycznie.

Jednak główną zaletą BeneFito – programu korzyści BASF, będzie atrakcyjność, dzięki wielu oferowanym korzyściom. Do wyboru bowiem będą: rabaty, karty przedpłacone, abonamenty, subskrypcje np. netflix, spotify, audioteka itp., bony turystyczne i paliwowe, wyjazdy krajowe i zagraniczne lub mikro-eventy – wydarzenia sportowe czy muzyczne, a nawet nagrody na życzenie klienta.

Revyona teraz także w ziemniaku

Fungicyd Revyona, który dotychczas znamy z ochrony zbóż od tego roku będzie można stosować w ziemniakach oraz uprawach sadowniczych. Zawiera substancję czynną mefentriflukonazol, pod nazwą handlową Revysol. W uprawie ziemniaków produkt ten wyróżnia się skutecznością w zwalczaniu alternariozy i jak zapewnia producent dwa razy dłuższą ochroną niż standardy rynkowe, ponadto odpornością na promieniowanie UV oraz dobrym profilem środowiskowym.

Herbicyd w słonecznik i soję

Kolejna nowością w tym sezonie będzie herbicyd Pulsar 40, polecany w uprawie słonecznika w systemie Clearfield (czyli z odmianami odpornymi na imazamoks) i soi.

Pierwsze w tym roku spotkanie w Centrum kompetencji Basf było okazją do podsumowania roku ubiegłego.

BASF liderem ŚOR

– W 2022 r. BASF został liderem sprzedaży w segmencie ŚOR w Polsce według badań Kinetec – powiedział Cezary Urban, dyrektor Agricultural Solutions BASF Polska. Zwrócił uwagę na wpływ wojny w Ukrainie oraz utrzymujących się wysokich cen energii i inflacji, co prowadzi do wzrostu cen środków ochrony roślin. Nawiązał tym samym do konferencji prasowej CEO BASF Martina Brudermullera, który mówił o zagrożeniu konkurencyjności europejskiego przemysłu chemicznego w obliczu zachodzących zmian. Przejawem tego jest spadek produkcji chemicznej w Europie (-6%), a zwłaszcza w Niemczech (-12%) wobec rosnącej produkcji chemicznej w Azji. W tej sytuacji BASF zapowiedział działania na rzecz zwiększenia konkurencyjności, których skutkiem będą oszczędności głównie w Europie oraz adaptacja portfolio produktowego w Ludwigshafen.

– Naszym celem jest umocnienie się na pozycji lidera w Polsce, poprzez innowacyjne i ciągle poszerzane portfolio, wprowadzenie w 2023 nowego programu lojalnościowego BeneFito oraz wyższą efektywność i ściślejszą współprace z klientami, powiedział Cezary Urban.

Sytuację na rynku środków ochrony roślin omówił Artur Juszczyński, dyrektor sprzedaży Agricultural Solutions BASF Polska. Podkreślił trudności związane z produkcją oraz logistyką, które w bieżącym roku mogą spowodować trudności w dostępności niektórych produktów, jakkolwiek nie będzie dotyczyło to BASF Polska.

Spotkanie w Centrum Kompetencji BASF w Pamiątkowie było też okazją do zapoznania się z prowadzonymi tam doświadczeniami oraz stanem przezimowania plantacji. Szerzej na temat zaleceń ochrony BASF dla zbóż i rzepaku, które powinniśmy wdrożyć na naszych plantacjach napiszemy już niebawem na www.wrp.pl

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.