Nowe, bardziej uniwersalne brony talerzowe KUHN

Firma KUHN rozszerza swoją ofertę bron talerzowych o model DISCOLANDER XM przeznaczony do każdego typu uprawy ścierniskowej. Jest to idealne narzędzie do uprawy ścierniskowej prowadzonej latem oraz do uprawy jesiennej lub wiosennej, przyorywania nawozu lub rekultywacji pastwiska. Prezentacja nowych modeli 32/36/40/44/48/52 odbędzie się podczas AGRO SHOW w Bednarach.

DISCOLANDER XM to tandemowa brona talerzowa składana pionowo. Podczepiona do dolnych ramion zaczepu ciągnika jest bardzo zwrotna. Zastosowanie siłownika na dyszlu pozwala na precyzyjną regulację maszyny w poziomie. Głębokość pracy jest regulowana na wale, co zapewnia dużą stabilność podczas pracy oraz optymalne zagęszczenie uprawianej gleby. Tylny zaczep umożliwia agregowanie z różnymi wałami dogniatającymi: lekkim wałem T-Ring, nowym wałem T-Liner lub ciężkim wałem HD-Liner 600 i 700. Aby sprostać wymaganiom w zakresie siewu poplonów, KUHN oferuje gamę siewników z serii SH. 

Nowym rozwiązaniem charakterystycznym dla tej maszyny jest sprężynowy uchwyt sekcji talerzy, dzięki któremu sekcje dokładnie kopiują nierówności terenu i doskonale sprawdzają się na zakamienionych glebach, gdzie system chroni łożyska i zapobiega przenoszeniu wstrząsów na ramę maszyny.


Zalety bron talerzowych z gamy DISCOLANDER XM:

 1. Większa zwrotność: Dzięki podczepieniu do dolnych ramion zaczepu ciągnika można wykonywać manewry na uwrociach na mniejszej przestrzeni.
 2. Większy komfort posługi: w większości przypadków prosta regulacja hydrauliczna ze wskaźnikami ustawień (głębokość, regulacja w poziomie, kąt montowania talerzy, składanie i podnoszenie).
 3. Wyższa jakość pracy: sprężynowe uchwyty sekcji talerzy gwarantują dokładne podcięcie i wymieszanie gleby na całej szerokości roboczej niezależnie od warunków pracy – duża zaleta w porównaniu z maszynami ze sztywnym  mocowaniem talerzy. 
Szeroki wybór wałów zarówno lżejszych, jak i bardzo ciężkich pozwala na pracę na każdej glebie.
Zalety agronomiczne:
 1.  Uprawa ścierniska oraz przygotowanie gleby do siewu: Szybszy rozkład słomy dzięki połączeniu trzech czynników: gleby, wilgotności i powietrza. Nasiona chwastów wymieszane z glebą w jej wierzchniej warstwie szybko i równomiernie kiełkują, poprawiając skuteczność zabiegów. Dzięki warstwie mulczu na powierzchni pola zachowany zostaje optymalny zapas wody w glebie. 
 2.  Przygotowanie gleby przed siewem: ta uniwersalna maszyna może pracować na głębokości do 15 cm, co pozwala dobrze przygotować glebę do siewu.
 3.  Praca w warunkach dużej ilości resztek pożniwnych: duży prześwit pod ramą oraz  talerze o znacznej średnicy (660 mm), zapewniają bezproblemową pracę na polach z dużą ilością resztek roślinnych.
 4.  Przyorywanie nawozu: duże talerze ustawione pod określonym kątem pozwalają na dobre przykrycie nawozu organicznego zarówno w postaci płynnej jaki i stałej.
 5.  Rekultywacja pastwiska: regulacja kąta pracy sekcji talerzy umożliwia przystosowanie maszyny nawet do najtrudniejszych warunków.

Zalety techniczne:

 1. Sprężynowe uchwyty sekcji talerzy: niezależna praca sekcji talerzy na kamienistym gruncie, ochrona łożysk i maszyny przed wstrząsami.
 2. Nowe łożyska: podwójne łożyska stożkowe.
 3. Niezależna regulacja przednich/tylnych sekcji talerzy: ustawienie dostosowane do warunków pracy, komfort obsługi.
 4. Przesunięcie przednich/tylnych sekcji talerzy: gwarancja jednolitej pracy w każdych warunkach.
 5. Zastosowanie nowej ramy łukowej: elementy regulacji (cięgna lub siłowniki) są umieszczone po wewnętrznej części ramy, co chroni je przed uszkodzeniem.
 6. Przegubowy dyszel z siłownikiem: precyzyjna regulacja w poziomie, stopniowe zagłębianie i wyprowadzanie z gleby.
 7. Tylny zaczep: niezależny system podnoszenia na wale kontrolującym głębokość pracy. Koła umożliwiają poruszanie się po polu i drodze. Możliwość pracy bez wału.
 8. Wały: pełna gama wałów do wyboru: lekkie wały T-Liner oraz ciężkie wały HD-Liner 600 i 700
 9. SH: możliwość montażu siewnika do poplonów: elektrycznego o pojemności 150 litrów albo elektrycznego lub hydraulicznego o pojemności 400 litrów.
(red na podst. KUHN)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności