fbpx

Nowa, szósta generacja Valtry serii S to najmocniejsze ciągniki w historii fińskiego producenta

Niedawno fińska marka ciągników Valtra zaprezentowała najnowszą generację swojego flagowego ciągnika o dużej mocy – serię S. Po dokonaniu znaczących inwestycji w główną fabrykę marki w Finlandii, szósta generacja serii S będzie teraz produkowana w Suolahti. Oprócz kilku ulepszeń konstrukcyjnych i funkcjonalnych, cała seria S jest teraz dostępna z opcjami personalizacji Valtra Unlimited.

Valtra nazwała swoją najnowszą maszynę o dużej mocy „The Boss”. Dzięki mocy 280-420 KM, seria S jest największym i najmocniejszym ciągnikiem Valtry, oferującym wysoki moment obrotowy przy niskich obrotach silnika. Silnik AGCO Power o pojemności 8,4 l i przekładnia CVT umożliwiają redukcję obrotów o 5% i zmniejszenie zużycia paliwa jak informuje producent nawet o 10% w porównaniu z poprzednikiem serii S.

Samasz loteria - baner

Zgodnie z oczekiwaniami rolników i usługodawców rolnych, najnowsza seria S kładzie duży nacisk na komfort, widoczność i inteligentną technologię. Ponadto wprowadzono kilka nowych funkcji i ulepszeń, które wyróżniają serię S szóstej generacji. Nowa konstrukcja, lepszy dostęp, nowa przestronna kabina, zwiększona liczba świateł (wszystkie wykonane w technologii LED) i większa wszechstronność we wszystkich zadaniach to tylko kilka nowości w szóstej generacji ciągników tej serii. Fabrycznie montowany układ jazdy tyłem TwinTrac i interfejs użytkownika SmartTouch zawsze były popularnymi funkcjami wśród kierowców ciągników serii S. Nowa generacja wprowadza szereg ulepszeń, w tym opcje zawieszenia przedniej osi i kabiny. Ponadto ciągniki Serii S można teraz wyposażyć w kabinę Valtra Skyview i personalizację Valtra Unlimited.

Fot. materiały prasowe
Fot. materiały prasowe

Nowa seria S oferuje wszystkie zaawansowane technologie, których oczekują rolnicy. Automatyczny system zawracania na uwrociach SmartTurn Valtra uzupełnia autonomiczną jazdę po polu dzięki czterem sposobom zawracania – trybowi częściowego oraz trybom U-turn, Y-turn i K-turn, które pozwalają kierowcy pracować na polu w najbardziej efektywny sposób.

– Nasza dzisiejsza oferta rolnictwa precyzyjnego spełnia większość wymagań klientów, a interfejs użytkownika SmartTouch sprawia, że technologia inteligentnego rolnictwa Valtra jest najłatwiejsza na rynku. Pracujemy nad nowymi funkcjami technologicznymi, z których klienci Valtry będą mogli skorzystać w najbliższej przyszłości  – komentuje Johan Grotell, specjalista ds. marketingu produktów. Na przykład w 2025 r. w ciągnikach serii S planowana jest premiera systemu Tractor Implement Management (TIM) czyli systemu do zarządzania maszynami towarzyszącymi opartego na magistrali Isobus.

Fot. materiały prasowe

Valtra obiecuje, że seria S będzie jednym z najbardziej zrównoważonych ciągników, zarówno pod względem produkcji, jak i wspierania rolników w zrównoważonym rozwoju. Dwie trzecie komponentów ciągników Valtra pochodzi z Finlandii, a ich fabryka wykorzystuje w 100% energię odnawialną. Seria S jest kompatybilna z odnawialnym olejem napędowym i będzie opuszczać fabrykę z odnawialnym olejem napędowym Neste My w zbiorniku.

Personalizacja Valtra Unlimited stała się w ostatnich latach coraz bardziej popularna – ponad jedna trzecia wszystkich ciągników opuszczających fabrykę Valtra w Suolahti posiada jakąś formę opcji Unlimited. Mikko Lehikoinen, wiceprezes Valtra EME ds. marketingu, wyjaśnia, w jaki sposób są one korzystne dla klientów posiadających ciągniki o dużej mocy:

– Duże gospodarstwa rolne i firmy świadczące usługi rolnicze potrzebują odpowiednich rozwiązań, aby wykonywać zaawansowane, inteligentne zadania rolnicze w możliwie najbardziej efektywny sposób. Valtra Unlimited może zaoferować dokładnie to, czego potrzebuje każda firma, aby gospodarować wydajniej, bardziej ergonomicznie i ze zwiększonym bezpieczeństwem.

Funkcje Valtra Unlimited będą dostępne dla wszystkich modeli serii S szóstej generacji. Nowe ciągniki serii S są dostępne z popularnym centralnym układem smarowania (CLS – Central Lubrication System) i najnowocześniejszym systemem dźwiękowym (w tym Apple CarPlay i Android Auto). Popularny system kamer Unlimited VIEW jest również dostępny w serii S. Ten system wykorzystuje kamery zamontowane na ciągniku, wyświetlacz o wysokiej rozdzielczości oraz zaawansowane algorytmy uczenia maszynowego, aby automatycznie wykrywać obiekty poruszające się przed ciągnikiem i ostrzegać kierowcę, zwiększając bezpieczeństwo w polu i na drodze.

Fot. materiały prasowe

Seria S szóstej generacji to pierwsza światowa premiera ciągnika Valtra. Produkcja seryjna zostanie zwiększona w drugim kwartale 2024 r., a pierwszych dostaw w Europie można spodziewać się latem. Dostawy do regionów o mniej regulowanych normach emisji, takich jak Ameryka Południowa, mają rozpocząć się w drugiej połowie 2024 roku. Valtra będzie prezentować serię S podczas wydarzeń terenowych i spotkań z klientami na całym świecie od listopada 2023 roku, czyli targów Agritechnica 2023 w Hanowerze.

Źródło: Valtra

Dekalb Bayer - baner
Baner Agrosimex Alaska
Baner webinarium konopie
POZ 2024 - baner

1 KOMENTARZ

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.