fbpx
Strona głównaFirmy i produktyNowa seria preparatów GumiSil

Nowa seria preparatów GumiSil

Podczas targów rolnicy zapoznają się między innymi z nowościami, jakie firmy wprowadzają na polski rynek. Często nie są to innowacyjne produkty, ale ulepszenia już istniejących maszyn czy produktów, których zadaniem jest poprawić wydajność pracy. Są jednak też takie produkty, które są zupełną nowością wprowadzaną na rynek. Takim właśnie nowym produktem jest GumiSil organiczno- mineralny stymulator wzrostu roślin.

GumiSil to wysokowydajny, organiczno-mineralny stymulator wzrostu roślin, bogatych w substancje odżywcze. Preparat powstaje na bazie wydobytego z głębokości 15 m i przetworzonego torfu nizinnego.

Stymulatory wzrostu GumiSil zawierają składniki mineralne w postaci soli kwasu humusowego. Jest to wodny hydrolizat kwasów humusowych powstały z hydrolizy torfu. Składniki mineralne dostarczane są do roślin w postaci płynnego koncentratu, który po wymieszaniu z wodą może być stosowany do wykonania oprysków oraz zaprawiania nasion przed wysiewem.

Produkty serii GumiSil stymulują wzrost i rozwój roślin, przyspieszają ich ukorzenianie i dojrzewanie, zwiększają plony a także poprawiają ich jakość. Ponadto preparaty GumiSil przyczyniają się do wzrostu odporności roślin na stres spowodowany wysokimi lub niskimi temperaturami czy obróbką pestycydami. Używając produktu GumiSil w określonych proporcjach można zapewnić roślinom prawidłowe warunki do ich rozwoju poprzez pobudzenie do szybkiego wzrostu. GumiSil wpływa również na obniżenie wchłaniania metali ciężkich.

Stymulatory wzrostu Gumisil mogą być stosowane zarówno na wielkopowierzchniowych uprawach rolniczych, sadowniczych, ogrodniczych, warzywniczych jak i na niewielkiej działce bądź w przydomowym ogródku. Aby zaspokoić potrzeby różnych grup klientów producent oferuje preparaty w opakowaniach o pojemności 10 litrów, 1 litr i 25 ml.

Stosując według zaleceń preparat GumiSil zdecydowanie wzrasta ilość i jakość plonów. Co z kolei przekłada się na zwiększenie zysków bez zwiększenia nakładów pracy. Zmniejszają się też koszty produkcji poprzez niższe zapotrzebowanie na stosowane wcześniej nawozy. Zanim zaczęliśmy sprzedaż preparatów sami wypróbowaliśmy jego skuteczność. Rezultat przerósł nasze oczekiwania. To przeważyło, że zajęliśmy się sprzedażą linii GumiSil w Polsce. Znam ten preparat i jestem pewna, że osoby, które przekonają się do niego będą w 100% zadowolone z rezultatów i nigdy już z niego nie zrezygnują – dodaje Anna Sudoł, dystrybutor preparatów GumiSil w Polsce.

        Gołym okiem widoczne różnice jakie daje stosowanie preparatów GumiSil.

 

Zanim produkty z serii GumiSil trafiły na polski rynek, były badane m.in. w Instytucie Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa w Puławach. Testy stymulatora wzrostu GumiSil w tym Państwowym Instytucie Badawczym potwierdziły, że preparat korzystnie wpływa na wzrost roślin, pobieranie składników pokarmowych i może być stosowany jako stymulator wzrostu w uprawach polowych.

Na rynku obecnie dostępne są następujące preparaty GumiSilu:

GumiSil-A
Zastosowanie: Rośliny zbożowe jare i ozime (m.in. pszenica, żyto, jęczmień, ryż, proso, owies) i inne.
8,6 % wyniósł przyrost plonu ziarna jęczmienia po dolistnym oprysku stymulatorem GumiSil A. *
* Sprawozdanie z badań „Określenie wpływu stosowania stymulatora wzrostu GumiSil-A na wzrost i plonowanie jęczmienia jarego”

GumiSil-B
Zastosowanie: Rośliny oleiste (m.in. kukurydza, rzepak, słonecznik, soja, len, bawełna, kakaowiec, kokos, oliwka, orzech, sezam)i inne.
31,4 % to przyrost plonu zielonej masy kukurydzy uprawianej na kiszonkę po zastosowaniu stymulatora GumiSil-B zarówno do zaprawiania nasion, jak i oprysku dolistnego. *
* Sprawozdanie z badań „Określenie wpływu stosowania stymulatora wzrostu GumiSil-B na wzrost i plonowanie kukurydzy”

GumiSil-C
Zastosowanie: Rośliny warzywne i okopowe (m.in. ziemniak, burak, marchew, rzepa, fasola, groch, pomidor, papryka, dynia, ogórek, arbuz, rodzynki) i inne.
7 % wyniósł wzrost plonu handlowego pomidora po zastosowaniu oprysku preparatem GumiSil-C.*
* Sprawozdanie z oceny przydatności stymulatora wzrostu GumiSil-C w uprawie pomidora szklarniowego przeprowadzonego w Instytucie Ogrodnictwa w Skierniewicach.

GumiSil-D
Zastosowanie: rośliny sadownicze i winorośle (m.in. jabłoń, wiśnia, grusza, śliwa, brzoskwinia, cytryna, grapefruit, pomarańcza, migdały, borówka, winogrona) i inne.
30 % o tyle wzrosły plony owoców borówki wysokiej na badanych poletkach, na których stosowano preparat GumiSil-D.*
* Sprawozdanie z badań nad wpływem oprysków stymulatorem wzrostu GumiSil-D na wzrost i plonowanie borówki wysokiej i jakość owoców.

Więcej informacji otrzymają Państwo bezpośrednio u dystrybutora pod numerami 604780260/ 792310309 lub pisząc wioletta.gumisil@gmail.com.

Autor: Anna Arabska

 

 

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.