Nowa, bardzo wydajna brona zębowa Väderstad NZ Extreme pojawi się już jesienią

Väderstad NZ Extreme, fot. Väderstad

Jak poinformowała firma Väderstad na swojej stronie internetowej, można już składać zamówienia na nowe brony zębowe NZ Extreme 1250-1425 dysponujące imponującą szerokością roboczą 12,5 oraz 14,25 m. Pierwsze maszyny mają pojawić się w Polsce jesienią.

Według deklaracji producenta, nowe narzędzie poprzez wibrujące ku przodowi zęby bardzo dobrze kruszy glebę, jak najlepiej przygotowując ją do siewu. Nowa brona skłąda się z 5 sekcji, a za kopiowanie terenu odpowiadają koła podporowe w układzie OffSet. Producent chwali się też równomiernym rozłożeniem masy, co ma wpłynąć na równomierną pracę na całej, bardzo przecież znacznej, szerokości roboczej.

Väderstad NZ Extreme w pozycji transportowej, fot. Väderstad

Maszynę po raz pierwszy przed szerszą publicznością pokazano podczas targów Agritechnica w 2019 roku. Od tamtej pory była ona intensywnie testowana; egzemplarz pokazowy zaraz po targach trafił do naszych południowych sąsiadów, uprawiając w Czechach i na Słowacji ok. 4 tys. ha.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności