Nowy agregat uprawowo-siewny Väderstad: Spirit 400 C/S

Jak zapewnia producent, nowy siewnik Spirit 400C/S jak wszystkie modele z tej rodziny maszyn ma charakteryzować się precyzją siewu i wysoką wydajnością, ale wyposażono go także w bardzo przyjazny użytkownikowi system sterowania.

W nowym agregacie uprawowo-siewnym Spirit 400C/S zastosowano system sterowania
E-Control w skład, którego wchodzi ISOBUS Task Control, nowocześniejsza hydraulika, monitoring przepływu nasion SeedEye. Zoptymalizowano także dostęp do kluczowych elementów maszyny i udoskonalono całą konstrukcję.

– Rodzina maszyn Spirit jest znana z precyzji siewu przy dużych prędkościach roboczych. Nowe modele Spirit 400C/S korzystają z najważniejszych rozwiązań większych modeli Spirit, mówi Björn Jeansson, kierownik ds. produktów z działu siewników Väderstad.

Spirit 400C/S o szerokości roboczej czterech metrów jest wyposażony w zbiornik o dużej pojemności z wbudowaną dmuchawą. Dzięki nowoczesnej hydraulice Spirit 400C/s posiada aktywny docisk redlic wysiewających, regulowany docisk brony posiewnej, jak również automatyczną kontrolę sekcji na uwrociach.

– Operator ma pełną kontrolę nad pracą siewnika poprzez system sterowania Väderstad E-Control, który oparty jest na tablecie iPad. Wyposażenie siewnika Spirit 400C/S w system kontroli przepływu nasion i nawozu o nazwie SeedEye, pozwala na wizualizację tego procesu w czasie rzeczywistym. W przypadku wystąpienia odchyleń, system SeedEye natychmiast ostrzega operatora, dzięki czemu szybko może on zareagować rozwiązując problemy, które mogłyby wpłynąć negatywnie na siew, mówi Björn Jeansson.

Nowy Spirit 400C/S jest dostępny w dwóch wersjach; nasiennej Spirit 400S, jak również w wersji tzw. kombi Spirit 400C FIX i Spirit 400C InLine.

– W wersji FIX nawóz umieszczany jest w pasmach o szerokości 5 cm w rozstawie rzędów 125 mm, przed każdym rzędem nasion. Natomiast Spirit 400C InLine został zaprojektowany tak, aby za wysianymi nasionami aplikować nawóz startowy w postaci mikrogranulatu osobną dyszą, mówi Björn Jeansson.

Nowy Spirit 400C/S wejdzie do produkcji w lutym 2021 roku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności