fbpx

New Holland wprowadza nową amortyzowaną oś przednią w ciągnikach specjalistycznych T4 V, N, F

Zaprezentowana podczas targów Agritechnica zmodernizowana seria ciągników New Holland T4 V/N/F została wyróżniona tytułem „Ciągnika Roku 2020” w kategorii ciągników specjalistycznych.

Wyboru dokonało jury złożone z dziennikarzy specjalizujących się w mechanizacji rolnictwa i reprezentujących wiodące w Europie, fachowe magazyny rolnicze z 24 krajów. Podczas wyboru uwzględniono takie kryteria jak silnik, przekładnia napędowa, komfort, zwrotność i wzornictwo.

Carlo Lambro, prezes marki New Holland Agriculture, dodał: „Po raz kolejny ukoronowaniem długiej tradycji marki New Holland, jako wiodącego producenta wyśmienitych ciągników specjalistycznych, jest tytuł najlepszego ciągnika w tej kategorii. Ta nagroda jest zasłużonym wyrazem uznania dla ciężkiej pracy i poświęcenia wszystkich osób związanych z rozwojem nowej serii ciągników T4 V/N/F, od naszych zespołów inżynierskich aż do całego zespołu fabryki Jesi, za ich nieustanne wysiłki ukierunkowane na wspieranie naszych klientów w ich dążeniu do zwiększenia wydajności i efektywności”.

Sean Lennon, dyrektor działu ciągników, mówi: „New Holland ma bogatą, najlepszą w branży ofertę ciągników specjalistycznych, posiadających unikatowe cechy i wysoki stopień specjalizacji. Zawsze dążymy do zwiększenia wydajności i spełnienia specyficznych wymogów klientów używających specjalistycznych ciągników niezależnie od ich rodzaju. Wprowadzając amortyzowaną oś przednią Terraglide i nowe opony Trelleborg PneuTrac, zwiększamy jeszcze bardziej komfort i trakcję ciągników T4 V, N i F, podnosząc tym samym ich zwrotność, efektywność i wszechstronność, będące wyróżniającymi cechami tej serii ciągników. Nowe rozwiązania pozwalają zwiększyć wydajność, bezpieczeństwo i komfort prac wykonywanych na zboczach sadów i winnic”.

Amortyzowana oś przednia Terraglide podnosi poprzeczkę w zakresie osiągów i komfortu

Amortyzowana oś przednia Terraglidechroni ciągnik, narzędzie i operatora przed silnymi i gwałtownymi obciążeniami podczas transportu i prac polowych. Położenie w pionie, przy środku przegubu osi (nad środkiem przedniej części ciągnika) zapewnia lepszy komfort jazdy i wysoki poziom oscylacji, dzięki czemu przy pracy na stoku opona nigdy nie dotyka ciągnika. Automatyczne sterowanie wysokością zawieszenia i duży zapas regulacji, pozwala na swobodną pracę nawet przy znacznym obciążeniu ciągnika.

Dzięki amortyzowanej osi przedniej Terraglideoperator może regulować wysokość położenia zawieszenia, aby uzyskać prześwit odpowiedni do warunków oraz wysokości zamontowanego z przodu narzędzia. Ten element wyposażenia ułatwia także montaż narzędzia z przodu ciągnika, dzięki czemu więcej czasu można poświęcić na pracę w polu. Cztery tryby jazdy: z blokadą, miękki, średni i twardy – umożliwiają operatorowi wybór najlepszego ustawienia pod kątem własnych preferencji i specyfiki wykonywanej pracy.

Dzięki zabezpieczeniu przed tzw. nurkowaniem, które zapobiega przechyleniu ciągnika przy hamowaniu i przyspieszaniu, zastosowana w ciągnikach T4N oś Terraglide zapewnia najlepszą w klasie stabilność, szczególnie przy używaniu ciężkich, montowanych z przodu narzędzi. Układ kontroli przechyłu osi zwiększa jeszcze bardziej stabilność ciągnika, zapobiegając nadmiernym oscylacjom i przewróceniu się ciągnika przy pracy na stokach o bocznym nachyleniu. Operator nie tylko zyskuje większy komfort dzięki ograniczeniu przechyłu, ale również większe bezpieczeństwo dzięki stabilności maszyny.

Lepsza trakcja i wyższa wydajność dzięki oponom Trelleborg PneuTrac

Komfort i stabilność zastosowanej w ciągnikach 4 N, F i LP amortyzowanej osi przedniej Terraglidemożna jeszcze bardziej zwiększyć dzięki oponom Trelleborg PneuTrac. Umożliwiają one zwiększenie trakcji o 12 – 24%, a także zapewniają większą stabilność na stromych stokach. Ponadto opony PneuTrac zwiększają zdolność poruszania się po miękkim terenie, dzięki czemu zmniejszają opory gleby na oponie, a tym samym i zużycie paliwa przez ciągnik.

– Zastosowana w ciągnikach T4 N, F i LP amortyzowana oś przednia Terraglide idzie w parze z rolą marki New Holland jako lidera w sektorze ciągników specjalistycznych – stwierdził Carlo Lambro, prezes New Holland. – Od dawna stanowimy awangardę w tym sektorze, oferując bogaty wybór maszyn spełniających specyficzne wymagania w wielu zastosowaniach – od wąskich i szerokich winnic aż po uprawy na dachach, od gospodarstw położonych na stromych stokach aż po nasze wiodące w branży kombajny do zbioru winogron i oliwek.

Informacja prasowa: New Holland

McHale - baner - kwiecień 2024
Axial Syngenta baner
Baner webinarium konopie
POZ 2024 - baner

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.