New Holland dla hodowców

Pokazy maszyn podczas prac polowych na stałe już wpisały się w kalendarz New Holland, ponieważ marka ta, to nie tylko kolor niebieski czy żółty. Dla wielu klientów to przede wszystkim pełna gama maszyn dostarczających gotowe rozwiązania. Tym razem firma zaprasza na absolutnie wyjątkowe wydarzenie – prezentację pełnej gamy maszyn dostosowanych specjalnie do potrzeb hodowców

W terminie od 16 do 27 maja maszyny New Holland przebędą w sumie prawie 300 km, aby podczas 9 pokazów na terenie całej Polski zaprezentować nowoczesne technologie. Każdy będzie mógł osobiście przetestować całą gamę ciągników New Holland dedykowaną dla hodowców. To doskonała okazja, by sprawdzić, jak pojazdy zachowują się w praktyce i w jaki sposób wspierają pracę rolników.
Uczestnicy spotkań podczas praktycznych pokazów będą mogli zapoznać się z zaletami modeli ciągników m.in. T5, T4, T6 i TD5, które oferują wszystko, czego potrzebujesz i znacznie więcej! Przetestuj zaawansowane rozwiązania dostępne wyłącznie w maszynach New Holland!

 • Przekładnia napędowa Auto Command™ zapewniająca jeszcze większą efektywność.
 • Wiodące w swoim segmencie kabiny deluxe VisionView™ oraz Horizon™: wyjątkowy komfort operatora i bezkonkurencyjna widoczność.
 • Szeroka oferta przekładni napędowych: wybierz przekładnię napędową dostosowaną do swoich potrzeb.
 • Silniki o dużej mocy, kompatybilne z normami emisji Tier 4A, zapewniające maksymalną wydajność i efektywność
 • Układy hydrauliczne o dużej mocy: przepływ sięgający nawet 100 litrów/minutę.
 • Wielokrotnie nagrodzony system podnośnika Lift-O-Matic™ Plus
 • Elastyczne opcje WOM.

Klienci nabywający ciągniki serii T5 oraz T6, po zakupie szybko przekonują się, że dokonali dobrego wyboru. Kompaktowe rozmiary, ale przy tym mocny silnik oraz szeroka gama wyposażenia pozwalają tak skonfigurować ciągnik, iż ten sam model może pracować zarówno w gospodarstwie o kierunku hodowlanym jak i polowym, a nawet tylko jako ciągnik usługowy. Pozycję lidera w dziedzinie rozwiązań dla hodowców potwierdzają wypowiedziami sami użytkownicy maszyn:
Ciągniki serii T5 są niezawodne, solidne i wytrzymałe. Do tego świetnie radząc sobie w trudnych warunkach terenowych. Na pytanie o ciągnik nawet nie zawahał się z odpowiedzią, że gdyby miał kupować drugi raz ciągnik w tej klasie mocy, to byłby to ponownie New Holland z serii T5. Jak zatem radzi sobie ta maszyna w szerokim spektrum prac? – Bez zarzutu – mówi Paweł Starzyński. – Mój T5.105 wykorzystuję np. przy szybszym zbiorze bel z podsuszonej trawy. Mam podmokłe łąki i dzięki temu, że TD pracuje z prasą, a T5 ładuje na przyczepę, mogę szybko zebrać bele, aby nie stracić paszy dla krów.
Praca z opryskiwaczem i siewnikiem to nie jedyne zadania ciągnika New Holland T5.105. Dochodzą maszyny uprawowe oraz transport. Także ten drogowy. Prowadzimy hodowlę w budynkach sporo oddalonych od gospodarstwa. Na szosie nie ma problemów z przyczepami wypełnionymi zbożem czy paszą. Radzi sobie nawet z 14-tonowymi ładunkami. W przypadku poruszania się takim zestawem po polu czy nieutwardzonej drodze, dużą rolę odgrywa odpowiednia technika jazdy – dodaje Łukasz Kożuch, który w miejscowości Łyskowo niedaleko Tucholi pomaga prowadzić ojcu Andrzejowi 100 -hektarowe gospodarstwo.
Ze względu na specyfikę gospodarstwa Edward Szwoch potrzebował ciągnika średniej mocy, jednak takiego, który można stosować także do nieco cięższych prac polowych. Wybór padł na New Holland T6.155. – Wykorzystuję go do różnych zadań. Ciągnik pracuje z agregatem uprawowym o szerokości roboczej 4 m. Kupiłem przedni TUZ, ponieważ posiadam ciężki kultywator. Dodatkowe obciążenie stabilizuje zestaw i powoduje, że praca jest bardziej komfortowa. Specjalnie wybrałem model z sześcioma cylindrami. Dzięki temu maszyna jest uniwersalna, ma właściwą moc i przyzwoity moment obrotowy – mówi Edward Szwoch.

Oferta maszynowa New Holland jest niezwykle bogata i różnorodna. Marka ta robi wszystko, by sprostać coraz większym wymaganiom rolników. Dostarcza sprzęt zaspokajający indywidualne potrzeby każdego gospodarstwa. Biorąc pod uwagę zróżnicowanie potrzeb poza ciągnikami oferujemy niezwykle szeroki wybór pras. Podczas pokazów uczestnicy będą mieli możliwość osobiście przekonać się o zaletach pełnej gamy oferowanych produktów:

 • Prasa serii Roll-Belt daje możliwość dostosowania maszyny do indywidualnych wymogów w zakresie formowania bel. Standardowy wariant wirnika SuperFeed oraz profesjonalny wariant CropCutter umożliwiają formowanie bel na miarę potrzeb.
 • Prasy belujące Roll Baler przeznaczone są do eksploatacji w wymagających warunkach. Seria ta została zaprojektowana pod kątem zapewnienia doskonałej wydajności na polu, niezrównanej niezawodności oraz formowania bel o jednorodnej gęstości, czyli wszystkich tych cech, których poszukują profesjonalni użytkownicy i gospodarstwa zajmujące się produkcją mleczną, aby zwiększyć wydajność swojej pracy.
 • Gama dużych pras do formowania bel serii BigBaler stanowi kulminację ponad 25-letniej działalności w zakresie doskonalenia i rozwoju pras. Zebrane doświadczenia pozwoliły na zwiększenie nawet o 20% wydajności w połączeniu ze zwiększeniem gęstości bel rzędu 5%, co oznacza większą efektywność.
 • Pierwszorzędne formowanie beli z użyciem każdego materiału? New Holland BR6090 Combi redukuje obciążenie ciągnika i prasy oraz wysiłek ze strony operatora poprzez połączenie procesu belowania i owijania podczas jednego przejazdu przez pole.

Praca każdej maszyny zostanie szczegółowo omówiona przez specjalistów New Holland, a dzięki wykorzystaniu dynamicznych kamer Live, widzowie będą mieli możliwość obejrzenia ich w trakcie pokazu na telebimie. Oprócz pokazów samych maszyn rolniczych zwiedzający będą mieli okazję wymiany poglądów i doświadczeń z gronem rolników oraz uzyskania szczegółowych informacji od specjalistów produktowych. Ponadto można będzie zobaczyć i porównać w pracy, a także podczas jazdy próbnej ciągniki, wyposażone w System Precyzyjnego Rolnictwa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności