Kolejny dzik z ASF

Ósmego przypadek dzika zakażonego afrykańskim pomorem świń (ASF) na terytorium Polski potwierdził Główny Lekarz Weterynarii.

Zakażenie wirusem ASF zostało stwierdzone u padłego dzika znalezionego na terenie gminy Gródek (powiat białostocki, województwo podlaskie) w odległości ok 1,5 km od miejscowości Wiejki o ok. 6 km od granicy polsko-białoruskiej.

Od padłego dzika pobrano próbkę do badań w kierunku ASF w dniu 8 lipca br. (wynik z dnia 10 lipca 2014 r.) potwierdziło obecność materiału genetycznego wirusa afrykańskiego pomoru świń w badanej próbce. Główny Lekarz Weterynarii pragnie podkreślił, iż podobnie jak poprzednich przypadkach na terytorium Polski, 8. przypadek ASF u dzików w Polsce zlokalizowany jest w strefie
przygranicznej, na obszarze objętym ograniczeniami na którym obowiązują stosowne nakazy, zakazy i ograniczenia, wynikające z aktualnie obowiązujących przepisów prawa.
 
(Źródło: GIW)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności