Najlepsi producenci i hodowcy trzody chlewnej

Znamy już najlepszych w Polsce producentów i hodowców trzody chlewnej 2013 r. W gronie laureatów są producenci współpracujący z firmą EKOPLON S.A.

5 grudnia w Poznaniu odbyło się uroczyste podsumowanie IX edycji prestiżowego Konkursu „Producent Trzody Chlewnej Hodowca Trzody Chlewnej 2013 r.”, organizowanego przez redakcję ogólnopolskiego Czasopisma Specjalistycznego „Trzoda Chlewna”. Współorganizatorem tego przedsięwzięcia byli ponadto Polski Związek Hodowców i Producentów Trzody Chlewnej POLSUS oraz Wojewódzkie Ośrodki Doradztwa Rolniczego. Honorowy patronat nad konkursem sprawowali Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Prezes Agencji Rynku Rolnego oraz Prezes Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. 
Nagrody dla najlepszych producentów i hodowców trzody chlewnej zostały wręczone w reprezentacyjnej auli Kolegium Rungego Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. 
W gronie laureatów, wyłonionych przez specjalnie powołaną do tego celu kapitułę konkursu, składającą się z naukowców oraz praktyków ściśle związanych z produkcją i hodowlą świń, znaleźli się rolnicy współpracujący z firmą EKOPLON S.A.: Mirosława i Waldemar Musiatowiczowie z miejscowości Biała (woj. lubelskie, pow. radzyński), Anna i Łukasz Niedziela z Dębicy (woj. lubelskie pow. lubartowski) oraz Krzysztof Zawistowski ze wsi Brzóski-Gromki (woj. podlaskie, pow. wysokomazowiecki). Co warte podkreślenia, to rolnicy, z własnej inicjatywy wskazali na firmę EKOPLON S.A., jako swojego partnera w prowadzonych przez siebie gospodarstwach.
Dowiedzieliśmy się o tym wraz z zaproszeniem, jakie otrzymaliśmy od czasopisma „Trzoda Chlewna” do udziału w uroczystości wręczenia nagród. Wcześniej nie wiedzieliśmy nawet, że którykolwiek z naszych klientów startuje w konkursie. Jest nam z tego powodu ogromnie miło, tym bardziej, że mieliśmy aż trzech laureatów, choć w gronie obecnych na uroczystości były wszystkie najważniejsze firmy chlewnej branży paszowej w Polsce – mówi Eugeniusz Zagroba, który wraz z Jolantą Kotas reprezentowali EKOPLON S.A. i wręczyli okolicznościowe upominki współpracującym z firmą rolnikom. 
Gospodarze nie kryli satysfakcji z faktu, że ich codzienna praca i trud zostały docenione w ogólnopolskiej skali przez niekwestionowanych specjalistów w branży. A co sądzą o współpracy z firmą EKOPLON S.A. i jej przedstawicielami? – Współpraca układa się bardzo dobrze. Przedstawiciel firmy EKOPLON S.A. to specjalista z wyczuciem, który stara się nam doradzać jak najlepsze rozwiązania. Jeżeli chodzi o same produkty, to robiłem próby spożycia paszy w stosunku do przyrostu zwierząt i muszę przyznać, że wyszły bardzo dobrze – mówi Waldemar Musiatowicz, prowadzący 20-hektarowe gospodarstwo. – Wyniki przyrostu są bardzo dobre i jestem zadowolony – potwierdza Łukasz Niedziela, specjalizujący się w hodowli świń rasy puławskiej. – Oby tak dalej – krótko podsumowuje Krzysztof Zawistowski, którego stado podstawowe liczy ponad 90 sztuk loch.
To bardzo prestiżowy konkurs i zwycięstwo w nim jest dla hodowcy nobilitujące. Dlatego tym bardziej cieszy nas to, że  mogliśmy uczestniczyć w tej ważnej uroczystości – mówi Jolanta Kotas z EKOPLON S.A.
Spotykają się tu najlepsi w Polsce rolnicy, którzy mogą być wzorem dla innych. Tego typu imprezy branżowe podnoszą świadomość hodowców i mobilizują do dalszego rozwoju – dodaje Ryszard Mołdrzyk, prezes zarządu głównego Polskiego Związku Hodowców i Producentów Trzody Chlewnej „POLSUS”. 
(EKOPLON S.A.)


EKOPLON S.A.

www.ekoplon.pl
EKOPLON S.A.  z Grabek Dużych to nowoczesna firma specjalizująca się w produkcji pasz oraz nawozów dolistnych. Swój rozwój i sukces przedsiębiorstwo zawdzięcza kadrze  wysoko wykwalifikowanych specjalistów, technologów i fachowców z branży rolniczej, w dziedzinie nawożenia roślin oraz żywienia zwierząt. W 2009 r. firma uzyskała certyfikat zgodność Systemu Bezpieczeństwa Środków Żywienia Zwierząt ze standardem ISO 22000.  EKOPLON S.A. od wielu lat rozwija swoją działalność handlową na rynkach Europy wschodniej i południowej, eksportując głównie nawozy dolistne EKOLIST oraz nawozy krystaliczne MAXIMUS. Firma posiada wieloletnie doświadczenie na rynkach: Litwy, Czech, Łotwy, Estonii, Białorusi, Ukrainy oraz skupia swoja uwagę na nowych rynkach takich jak: Rosja, Mołdawia, Bułgaria, Rumunia, czy Słowacja. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności