fbpx
Strona głównaCenyRynek zbóz i oleistychMniejsze szacunki zbiorów spowodowały wzrost cen kukurydzy

Mniejsze szacunki zbiorów spowodowały wzrost cen kukurydzy

W odpowiedzi na raport USDA dotyczący globalnych zbiorów kukurydzy jej ceny rosły po obydwu stronach Atlantyku. Na mniejszą skalę na Matifie, na większą zaś w USA.

Za wielką wodą doszło do ok. 2-procentowego wzrostu. Gorzej było na Matifie, gdzie cena kukurydzy z powodu ogromnego importu taniego ziarna z Brazylii i Ukrainy wzrosła o zaledwie 0,25 EUR/t do 284 EUR/t.

Szacunki dotyczące zbiorów kukurydzy w USA zmniejszono aż o 5,1 mln ton do 348,75 mln ton. W Argentynie zostały one zmniejszone o 3 mln ton do 52 mln ton, chociaż wg szacunków Argentyńczyków będzie to zaledwie 45 mln ton. Prognozy dotyczące brazylijskich zapasów zmniejszono o 1 mln ton do 125 mln ton.

– Światowy rynek odciążają większe wolumeny eksportu z Ukrainy, które USDA zwiększył o 3 mln ton do 20,5 mln ton – informuje serwis Kaack.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.