fbpx
Strona głównaCenyRynek zbóz i oleistychKomisja Europejska na razie nie wyciągnie konsekwencji z jednostronnego zakazu importu ukraińskich...

Komisja Europejska na razie nie wyciągnie konsekwencji z jednostronnego zakazu importu ukraińskich produktów

Jak dowiedziała się nieoficjalnie dziennikarka RMF FM Katarzyna Szymańska-Borginon, nie powinniśmy spodziewać się szybkiej reakcji Komisji Europejskiej na wprowadzony przez Polskę jednostronny zakaz importu zbóż i części ich pochodnych z Ukrainy. 

Co prawda KE może wszcząć wobec Polski procedurę przeciwnaruszeniową, która prawdopodobnie zakończyłaby się dla Polski karami finansowymi, to jednak wg nieoficjalnych informacji nie chce się z tym śpieszyć. Brak zdecydowanej reakcji ma być, wg wysoko postawionego urzędnika Komisji, na którego powołuje się stacja, motywowany m.in. zbliżającymi się w Polsce wyborami parlamentarnymi.

Komisja ma za to skupić się na ukraińskich środkach kontrolnych, które mają spowodować, że eksport tego kraju nie będzie zakłócał sytuacji na rynkach krajów sąsiadujących.

Tymczasem, jak również informuje RMF FM, unijny komisarz ds. rolnictwa Janusz Wojciechowski zwrócił się na piśmie do przewodniczącej KE Ursuli von der Leyen o zmianę decyzji ws. zakazu importu zbóż z Ukrainy.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.
[newsletter_signup_form id=4]