Joint venture Bosch i BASF w obszarze inteligentnego rolnictwa

Smart Spraying jest efektywne także nocą, kiedy warunki do zabiegu opryskiwania są często najbardziej korzystne; Fot. prasowe

Bosch BASF Smart Farming GmbH to nowa spółka joint venture utworzona przez Bosch i BASF Digital Farming, która będzie wprowadzać na światowy rynek technologie inteligentnego rolnictwa oferowane z jednego źródła.

Bosch BASF Smart Farming (BBSF) GmbH będzie dystrybuować rozwiązania Smart Spraying, opracowywane i testowane przez Bosch i BASF. Rozwiązanie oferuje automatyczną identyfikację i zwalczanie chwastów przedwschodowych i powschodowych przez całą dobę.

Połączenie zaawansowanej technologii czujników kamerowych i oprogramowania firmy Bosch z inteligencją agronomiczną xarvio umożliwia systemowi Smart Spraying szybkie i precyzyjne wykrywanie chwastów w rzędach upraw i punktowe stosowanie herbicydów tylko tam, gdzie jest to konieczne. W komunikacie BASF czytamy, że konfiguracja pozwala na bardziej efektywne wykorzystanie herbicydów, a testy wykazały, że możliwe jest uzyskanie oszczędności rzędu 70 proc. Możliwe są również większe oszczędności, przy czym zmienność zależy od panujących warunków i zagęszczenia chwastów na poszczególnych polach.

– Poprzez uzyskanie zgody na fuzję, wspólnie utworzyliśmy nową spółkę, zbudowaliśmy zespół i z powodzeniem przetestowaliśmy nasze produkty w odmiennych warunkach klimatycznych i u różnych producentów. Nasze rozwiązanie, Smart Spraying Solution, uzyskuje pozytywne wyniki w testach, co wyraźnie pokazuje, że połączenie naszego sprzętu, oprogramowania i zaawansowanej logiki agronomicznej przynosi efekty – mówi Florian Gwosdz, świeżo powołany dyrektor współzarządzający BBSF.

– Dzięki Smart Spraying wprowadzamy na rynek nowe rozwiązanie cyfrowe i nowe podejście do walki z chwastami – model optymalizacji objętości, który zwiększa rentowność gospodarstwa poprzez bardziej precyzyjne i wydajne stosowanie herbicydów. Smart Spraying monitoruje uprawy i wykonuje oprysk w oparciu o inteligencję agronomiczną, co jest korzystne finansowo nie tylko dla rolników, ale także dla środowiska, zrównoważonego rozwoju i bioróżnorodności – powiedziała Silvia Cifre Wibrow, druga z nowo powołanych dyrektorów współzarządzających BBSF.

Bosch BASF Smart Farming planuje wdrożenie rozwiązania Smart Spraying w pierwszych lokalizacjach do końca tego roku. Spółka będzie dystrybuować rozwiązania Smart Spraying na pierwszych rynkach: w Ameryce Północnej, Ameryce Południowej i Europie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności