fbpx
Strona głównaFirmy i produktyJoint venture Bosch i BASF w obszarze inteligentnego rolnictwa

Joint venture Bosch i BASF w obszarze inteligentnego rolnictwa

Bosch BASF Smart Farming GmbH to nowa spółka joint venture utworzona przez Bosch i BASF Digital Farming, która będzie wprowadzać na światowy rynek technologie inteligentnego rolnictwa oferowane z jednego źródła.

Bosch BASF Smart Farming (BBSF) GmbH będzie dystrybuować rozwiązania Smart Spraying, opracowywane i testowane przez Bosch i BASF. Rozwiązanie oferuje automatyczną identyfikację i zwalczanie chwastów przedwschodowych i powschodowych przez całą dobę.

Połączenie zaawansowanej technologii czujników kamerowych i oprogramowania firmy Bosch z inteligencją agronomiczną xarvio umożliwia systemowi Smart Spraying szybkie i precyzyjne wykrywanie chwastów w rzędach upraw i punktowe stosowanie herbicydów tylko tam, gdzie jest to konieczne. W komunikacie BASF czytamy, że konfiguracja pozwala na bardziej efektywne wykorzystanie herbicydów, a testy wykazały, że możliwe jest uzyskanie oszczędności rzędu 70 proc. Możliwe są również większe oszczędności, przy czym zmienność zależy od panujących warunków i zagęszczenia chwastów na poszczególnych polach.

– Poprzez uzyskanie zgody na fuzję, wspólnie utworzyliśmy nową spółkę, zbudowaliśmy zespół i z powodzeniem przetestowaliśmy nasze produkty w odmiennych warunkach klimatycznych i u różnych producentów. Nasze rozwiązanie, Smart Spraying Solution, uzyskuje pozytywne wyniki w testach, co wyraźnie pokazuje, że połączenie naszego sprzętu, oprogramowania i zaawansowanej logiki agronomicznej przynosi efekty – mówi Florian Gwosdz, świeżo powołany dyrektor współzarządzający BBSF.

– Dzięki Smart Spraying wprowadzamy na rynek nowe rozwiązanie cyfrowe i nowe podejście do walki z chwastami – model optymalizacji objętości, który zwiększa rentowność gospodarstwa poprzez bardziej precyzyjne i wydajne stosowanie herbicydów. Smart Spraying monitoruje uprawy i wykonuje oprysk w oparciu o inteligencję agronomiczną, co jest korzystne finansowo nie tylko dla rolników, ale także dla środowiska, zrównoważonego rozwoju i bioróżnorodności – powiedziała Silvia Cifre Wibrow, druga z nowo powołanych dyrektorów współzarządzających BBSF.

Bosch BASF Smart Farming planuje wdrożenie rozwiązania Smart Spraying w pierwszych lokalizacjach do końca tego roku. Spółka będzie dystrybuować rozwiązania Smart Spraying na pierwszych rynkach: w Ameryce Północnej, Ameryce Południowej i Europie.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.