fbpx
Strona głównaFirmy i produktyInnvigo zaprasza na Dni Pola. Kiedy i gdzie?

Innvigo zaprasza na Dni Pola. Kiedy i gdzie?

Zbliżają się Dni Pola organizowane przez Innvigo. Będzie to cykl wydarzeń ogólnopolskich oraz regionalnych, podczas których firma zaprezentuje swoje rozwiązania i technologie ochrony głównych upraw rolnych. W programie spotkań są m.in. wykłady ekspertów, wizyty na poletkach doświadczalnych i odmianowych, a także warsztaty diagnostyczne.

W tym roku, po okresie pandemicznych ograniczeń, firma INNVIGO zapowiada powrót do tradycyjnej formuły spotkań w ramach Dni Pola i zaprasza rolników na serię imprez polowych w różnych lokalizacjach na terenie Polski.

Gdzie i kiedy

Wydarzenia w ramach Dni Pola organizowane są w całym kraju i mają zróżnicowany charakter.

  • 31 maja w Karolinie koło Szamotuł (w woj. wielkopolskim);
  • 21 czerwca w Urbanowicach koło Kędzierzyna-Koźla (w woj. opolskim).
  • 9 czerwca w Nagradowicach koło Poznania we współpracy z Poznańską Hodowlą Roślin.

W planie spotkań są m.in. wykłady prowadzone przez ekspertów oraz zwiedzanie poletek demonstracyjnych, na których prezentowane będą efekty doświadczeń z zastosowaniem produktów i pełnych technologii z portfolio Innvigo w najważniejszych uprawach rolnych – zbożach, rzepaku i kukurydzy. Tegoroczną nowością będą poletka pokazowe z roślinami bobowatymi: grochem, łubinem, soją i ciecierzycą (w zależności od lokalizacji). Ww. to imprezy ogólnopolskie. Ponadto firma zapowiada wiele wydarzeń regionalnych.

– Po dwuletniej przerwie wracamy z całym cyklem warsztatów polowych w pełnym wymiarze. Wiemy, że wielu rolników i doradców jest zainteresowanych udziałem w tego typu imprezach. Jak zwykle staramy się, żeby były one atrakcyjne dla naszych klientów pod względem merytorycznym. Prowadzimy doświadczenia w kilku regionach Polski, w zróżnicowanych warunkach geograficznych, dlatego możemy przedstawić rekomendacje, jakich preparatów i technologii używać na danym terenie. Oczywiście będzie możliwość zobaczenia, jakie są efekty zastosowania naszych produktów w różnych uprawach, a także okazja do spotkania osób, które cieszą się autorytetem w branży, i uzyskania porad z zakresu ochrony roślin. Ponieważ to okres, kiedy rolnicy podejmują decyzje o nowych zasiewach, dzięki współpracy z firmami nasiennymi przygotowaliśmy poletka odmianowe. Dni Pola to również platforma warsztatowa dla doradców z firm dystrybucyjnych, którzy zapoznają się szczegółowo z tajnikami ochrony upraw oraz z polecanymi przez nas rozwiązaniami – mówi Krzysztof Golec, prezes zarządu Innvigo.

Podczas Dni Pola oraz innych imprez partnerskich warto odwiedzić specjalny namiot diagnostyczny, w którym będzie profesjonalnie badany stan upraw z lokalnych pól.

– Mamy do dyspozycji sprzęt mikroskopowy i wizualizacyjny, stoliki świetlne, wszelkie pomoce i narzędzia, żeby obejrzeć i omówić stan fitopatologiczny roślin. Będziemy pobierać materiał biologiczny na plantacjach sąsiadujących bezpośrednio z naszymi poletkami czy lokalizacjami wydarzeń. Korzystając z powiększenia mikroskopowego i makroskopowego, przeanalizujemy porażenie upraw, ewentualne uszkodzenia mechaniczne czy zmiany morfologiczne tkanek – wyjaśnia Andrzej Brachaczek, dyrektor ds. badań i rozwoju w Innvigo.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.