Fungicydy Luna – nowość od Bayera

Firma Bayer CropScience zamierza wprowadzić w 2014 roku na rynek w Polsce dwa nowe preparaty zawierające fluopyram: Luna® Sensation 500 SC, Luna® Experience 400 SC.

Grupa produktów Luna to kilka formulacji fungicydów dostosowanych do lokalnych potrzeb w różnych krajach i różnych uprawach. Cechą wspólną wszystkich fungicydów z grupy Luna jest zawartość innowacyjnej substancji aktywnej jaką jest fluopyram, która może występować w kombinacjach z innymi substancjami aktywnymi.  
Fluopyram jest nowoczesną substancją aktywną, która działa przez blokowanie oddychania mitochondrialnego w komórkach patogenów grzybowych. Po naniesieniu na roślinę działa wielokierunkowo: kontaktowo, translaminarnie i systemicznie. Na patogeny grzybowe wykazuje działanie zapobiegawcze i interwencyjne. Wielokierunkowy sposób działania fluopyramu sprawia, że jest to substancja odporna na zmywanie przez deszcz.
W Polsce w roku 2014 planowane jest wprowadzenie 2 produktów z grupy Luna:
  • Luna® Sensation 500 SC zawierająca fluopyram i trifloksystrobinę. Ze względu na wysoką efektywność w zwalczaniu szarej pleśni i chorób liści, produkt ten będzie polecany do ochrony truskawek. W przyszłości planowane jest rozszerzenie zakresu stosowania Luny® Sensation 500 SC o kolejne uprawy jagodowe m. in. porzeczki, maliny i agrest.
  • Luna® Experience 400 SC zawierająca fluopyram i tebukonazol, która będzie polecana do ochrony drzew ziarnkowych (jabłoń, grusza), pestkowych (czereśnia, wiśnia, śliwa) oraz warzyw (marchew, por). 
Wieloletnie badania prowadzone w Polsce przez Bayer CropScience m.in. wspólnie z Instytutem Ogrodnictwa w Skierniewicach, potwierdziły bardzo wysoką skuteczność Luny® Sensation 500 SC i Luny® Experience 400 SC w zwalczaniu chorób grzybowych często powyżej najlepszych standardów rynkowych. BCS
Najważniejsze zalety preparatów z grupy Luna:
  • Wyższa skuteczność w zwalczaniu najważniejszych chorób w porównaniu do standardów rynkowych.
  • Poprawa zdrowotności roślin.
  • Lepsza jakość plonów.
  • Dłuższe przechowywanie po zbiorze.
  • Produkty przydatne w Integrowanej Ochronie.
  • Marka sprawdzona na całym świecie.
BCS
® – zastrzeżony znak towarowy firmy Bayer

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności