fbpx
Strona głównaTechnikaAktualnościFields Fireman: Gaśnica i obciążnik w jednym. Ile to kosztuje?

Fields Fireman: Gaśnica i obciążnik w jednym. Ile to kosztuje?

Fields Fireman to wyjątkowe urządzenie łączące w sobie funkcję obciążnika i gaśnicy jednocześnie. Można je zamontować na przednim TUZ ciągnika lub na kombajnie.

Konstrukcja “Polnego Strażaka” opiera się na 650-litrowym zbiorniku na wodę i pompie napędzanej z hydrauliki ciągnika oraz 20-metrowym wężu gaśniczym. Opcjonalnie można wyposażyć go w 15-litrowy zbiornik na pianę gaśniczą. Dzięki urządzeniu można przeprowadzić akcję gaśniczą trwającą, w zależności od ciśnienia, od 15 do 30 minut. Fields Fireman to gaśnica i obciążnik jednocześnie, istotne są więc jego parametry w tym drugim kontekście. Napełniony waży on 1200 kg, a pusty 550 kg. Ten drugi parametr jest o tyle ważny, że z oczywistych względów nie napełnimy zbiornika wodą zimą, możemy więc wówczas liczyć tylko na jego minimalną masę.

Fields Fireman, fot. materiały prasowe

Funkcja obciążnika i gaśnicy to jednak nie wszystko, urządzenie może być bowiem użyte także np. do czyszczenia ulic.

Field Fireman przystosowany jest do agregowania właściwie ze wszystkimi ciągnikami wyposażonymi w TUZ kat. 2 i 3, jednak producent oferuje przystosowanie go także do innych rodzajów zaczepów.

Urządzenie co prawda nie ma dystrybucji w Polsce, jednak można je nabyć np. na Słowacji. Jego cena to obecnie 7,5 tys. euro brutto. Czas realizacji zamówienia to ok. 4 tygodnie.

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.