Ferma 2016, czyli wszystko, co niezbędne w chowie i hodowli

Tegoroczne Targi Ferma w Łodzi organizatorzy – DLG AgroFood – mogą zaliczyć do udanych. Dopisali bowiem zarówno wystawcy, jak i rolnicy, którzy w miniony weekend licznie przybyli do hal targowych łódzkiego Expo, gdzie miała miejsce ta największa w Polsce wystawa poświęcona technologii hodowli i chowu podstawowych gatunków zwierząt gospodarskich.

W tym roku 255 wystawców z 15 krajów prezentowało bogatą ofertę wszystkiego, co niezbędne w chowie i hodowli począwszy od genetyki, poprzez pasze i systemy ich zadawania, leki i preparaty weterynaryjne, roboty udojowe, wyposażenie, budynki inwentarskie, maszyny do zbioru i konserwacji pasz, a także ciągniki.

Podczas konferencji naukowo-technicznej wygłoszono 50 referatów moderowanych przez wybitnych naukowców i praktyków. Odbyły się trzy debaty poruszające tematy istotne dla każdego hodowcy dotyczące między innymi rynku mleka, trzody chlewnej i przyszłości polskiej wołowiny.  Dużym zainteresowaniem rolników cieszyła się zwłaszcza zorganizowana przez Izbę Rolniczą Województwa debata poświęcona Wspólnej Polityce z udziałem Ewy Lech, podsekretarz stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Podczas targów można było nie tylko oglądać nowoczesny sprzęt rolniczy i uczestniczyć w licznych seminariach, ale również spróbować polskich serów czy wędlin na specjalnie w tym celu przygotowanych stoiskach degustacyjnych wspieranych przez Fundusze Promocji Mleka i Wieprzowiny.

Obi oba