Ergon Pak – nowy oręż herbicydowy w uprawie zbóż

Ergon 750 WG to nowy herbicyd zbożowy wprowadzony na rynek w bieżącym roku. Preprat skutecznie zwalcza kompleks najważniejszych chwastów dwuliściennych w uprawie pszenicy ozimej i jęczmienia jarego. Zawiera nową kombinację dwóch substancji czynnych (metsulfuron metylowy i tifensulfuron metylowy), których działanie uzupełnia się wzajemnie. Ergon stosuje się w niskiej dawce: zaledwie 75 g/ha w pszenicy ozimej i 60 g/ha w jęczmieniu jarym.

Preparat jest w wygodnej, nowoczesnej formulacji WG i cechuje go dobra mieszalność z innymi środkami ochrony roślin.
W celu poprawy skuteczności na przytulię czepną środek należy stosować w mieszance z preparatem zawierającym fluroksypyr. Takim preparatem jest np. Hudson 200 EC. 
Dla wygody użytkowników przygotowane zostało specjalne opakowanie promocyjne – Ergon Pak. 
W pszenicy ozimej zaleca się następujące stosowanie: Ergon 75 g/ha + Hudson 0,5 l/ha, z kolei w jęczmieniu jarym – Ergon 60 g/ha + Hudson 0,4 l/ha.
Ergon Pak to wzmocnione działanie na przytulię czepną (fot.), która w wielu miejscach stanowi poważne zagrożenie zarówno dla jakości, jak i wielkości plonu, powodując jego redukcję o 10–50%. Przytulia czepna to chwast agresywny, jedna roślina wytwarza od 100 do 500 nasion, które nawet przez 7–8 lat zachowują zdolność kiełkowania, a jej próg szkodliwości wynosi 2–5 szt/m2. Ergon Pak to rozwiązanie gwarantujące skuteczne zwalczanie przytuli czepnej w każdym stadium jej rozwoju. 
Jednym z atutów promocyjnego zestawu jest jego atrakcyjna cena. Ponadto do każdego zestawu dołączona jest miarka ułatwiająca precyzyjne dozowanie potrzebnych do aplikacji ilości środków. 
Praktyczny zestaw Ergon Pak przygotowany jest do zastosowania w pszenicy ozimej na 4 ha, a w jęczmieniu jarym na 5 ha. 
W skład zestawu wchodzi 1 opakowanie 300 g Ergon 750 WG oraz 2 opakowania 1 l Hudson 200 EC.
(Źródło: Sumi Agro)